Česko zasype nový sníh, hrozí závěje, sněhové jazyky a náledí

Na většině území Česka včera po delší odmlce napadl sníh. Podle meteorologů se ho v následujících dnech dočkáme ještě několikrát, a nejkritičtější bude víkend.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Dnes bude oblačno až polojasno a na většině území se objeví další sněhové přeháňky. Večer dojde k částečnému ubývání oblačnosti a srážek. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -4 až 0 °C, v 1000 m na horách kolem -7 °C. Od 600 m hrozí tvorba sněhových jazyků, nad 800 m i závějí.

Podobná situace bude panovat i v pátek, kdy bude oblačno se sněhovými přeháňkami. Večer se na severozápadě území objeví déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -3 až +1 °C.

V sobotu bude převážně zataženo a objeví se déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty stoupnou na +2 až -2 °C a během noci dojde k oteplování. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 1 až 5 °C. Hrozí rovněž náledí, které může zkomplikovat dopravu.

V neděli bude zataženo až oblačno a objeví se další sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na +1 až -3 °C, na západě kolem +2 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -2 až +2 °C. Opět hrozí tvorba náledí a mohou se objevit sněhové závěje.

V pondělí bude zataženo až oblačno, ojediněle se sněžením. Nejnižší noční teploty očekávají meteorologové v Čechách +1 až -3, na Moravě a ve Slezsku -1 až -5 °C, na východě kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, na východě a severovýchodě kolem -5 °C. 

Po zbytek příštího týdne bude zataženo až oblačno, přechodně až polojasno. Postupně se na většině území objeví sněžení nebo sněhové přeháňky, přechodně v nižších polohách i srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty klesnou až na -8 °C, nejvyšší denní teploty na -1 až +3 °C.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nebezpečí v Krkonoších kleslo, nově platí druhý lavinový stupeň

25.03.2019 09:41 Lavinové nebezpečí v Krkonoších dnes kleslo z třetího na druhý stupeň z pětibodové škály. Na…

Předpověď počasí na noc a úterý 26. března

25.03.2019 09:38 Po přední straně mohutné tlakové výše se středem nad Britskými ostrovy k nám bude proudit od severu…

Varování: Česko zasáhne silný vítr, déšť a sníh

25.03.2019 08:05 Po teplém víkendu se do Česka opět vrátily chladné teploty. Počínaje dneškem ve vyšších a středních…

Zvrat v počasí: Do Česka vpadl studený vzduch, bude i sněžit. Nová…

24.03.2019 23:36 Aktualizováno V sobotu naměřili meteorologové pomalu letní teploty, v neděli už ovšem do Česka proudil studený…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama