Mrazivá předpověď na víkend: Jarní teploty a vydatné sněžení, pak se prudce ochladí

Nadcházející víkend se na většině území Česka ponese v duchu stávajícího mrazivého počasí, v některých částech republiky ale naopak nastanou jarní teploty. Meteorologové rovněž očekávají vydatné sněžení a počátkem příštího týdne pak teploty prudce klesnou až k -10 stupňům.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Zima, ilustrační fotografie
doporučujeme

Dnes bude na většině území převážně zataženo a postupně se na celém území objeví sněžení, které bude odpoledne a večer v severozápadních a středních Čechách v polohách pod 500 m přecházet do deště se sněhem, později i do deště.

Nejvyšší denní teploty dnes nepřekročí -2 až +2 °C, na severovýchodě a východě -4 až -1 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C, v Krušných horách večer kolem 0 °C. 

I v sobotu bude převážně zataženo a objeví se déšť se sněhem nebo vydatnější sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na +2 až -2 °C, na východě až na -4 °C, během noci ale dojde oteplování a nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 1 až 5 °C, na severozápadě místy vystoupají až na jarních 7 °C. 

V neděli bude oblačno až zataženo, místy se objeví sněhové přeháňky a na západě Čech sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, v západní polovině Čech na +3 až -1 °C, a hrozí i náledí. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -3 až +1 °C, v západní polovině Čech 1 až 4 °C. 

Prudce se ochladí až v pondělí, kdy bude převážně oblačno, ojediněle s sněžením. Nejnižší noční teploty v Čechách klesnou na 0 až -4, na Moravě a ve Slezsku -2 až -6 °C, na východě až na -9 °C. Nejvyšší denní teploty se budou v Čechách pohybovat kolem -1 až +3, na Moravě a ve Slezsku -5 až -1 °C. 

Podobné počasí bude panovat po zbytek týdne, kdy budou noční teploty klesat až na -8 °C, zatímco ty denní se budou zpočátku pohybovat kolem 5 °C, postupně ale klesnou až na bod mrazu.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střední Evropu zasáhne extrémně silný déšť. Jak na tom bude Česko?

19.05.2019 15:51 Aktualizováno Přes střední Evropu se jen velmi zvolna přesouvá k severovýchodu tlaková níže. Ta by měla přinést…

Déšť a bouřky: Předpověď počasí na noc a pondělí 20. května

19.05.2019 13:39 Aktualizováno Tlaková níže postoupí z Bavorska nad naše území, kde se bude dále prohlubovat. Informuje ČHMU.

Předpověď počasí na příští týden: Déšť, vyšší teploty a pak ..

19.05.2019 08:44 Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů…

Přeháňky a bouřky: Předpověď počasí na noc a neděli 19. května

18.05.2019 11:36 Aktualizováno Nad střední Evropu postoupí od jihozápadu mělká tlaková níže, uvádí ČHMU.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama