Silný vítr, náledí, závěje, teplotní skok o 15 stupňů. Počasí potrápí Česko

Českou republiku čeká v následujících dnech klasické zimní počasí. Zatímco v noci teploty klesnou hluboko pod nulu, během dne vyrostou o několik stupňů nad bod mrazu. Teplotní rozdíl tak může činit až 15 stupňů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Silnice v zimě

Dnes bude většinou zataženo až oblačno, občas se sněžením. Nejvyšší denní teploty stoupnou na -1 až +3 °C, v 1000 m na horách na -4 °C. V Čechách se ale objeví čerstvý severozápadní až severní vítr o rychlosti 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s (55 km/h), na horách až kolem 20 m/s (70 km/h). Od vyšších poloh rovněž hrozí tvorba sněhových jazyků, na horách i závějí. 

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno a na většině území se objeví sněžení nebo sněhové přeháňky. Postupně se budou sněhové přeháňky objevova jen místy, na horách ale budou četnější. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C a hrozí tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -2 až +2 °C. 

I v pátek bude zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle polojasno. Místy se objeví slabé sněžení a nejnižší noční teploty klesnou na -2 až -6 °C, místy až na -9 °C. Hrozí rovněž tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -4 až 0 °C a opět hrozí silný vítr o rychlosti
15 m/s. Hrozí také tvorba sněhových jazyků a na horách
závějí.

Oteplí se o víkendu, kdy bude zataženo a občas se objeví sněžení nebo sníh s deštěm, během noci ale dojde k oteplování a nejvyšší denní teploty stoupnou až na 6 °C. I nadále bude vát vítr o rychlosti až 15 m/s a hrozí tvorba sněhových jazyků, na horách i závějí.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí na březen: Kdy dorazí to pravé jaro? Nová předpověď zde

23.02.2019 22:04 Aktualizováno Nadprůměrně teplé počasí z posledních dvou týdnů bude pokračovat do konce února a minimálně i v…

V Krkonoších kleslo lavinové nebezpečí. Pozor na led, turisté by měli mít…

23.02.2019 10:44 Lavinové nebezpečí v Krkonoších dnes kleslo ze druhého na první, tedy nejnižší stupeň z pětibodové…

Česko sevřel mráz, v Krkonoších bylo minus 15 stupňů. Pozor na silnicích

23.02.2019 09:39 Silničáři na severu Čech doporučují dnes ráno opatrnost, silnice mohou namrzat. V Libereckém kraji…

Předpověď počasí na noc a neděli 24. února

23.02.2019 08:57 Nad střední Evropou se bude udržovat mohutná tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama