Česko zasype další sníh, přižene se silný vítr. Předpověď na víkend

O víkendu sice Česko nezasáhnou extrémní mrazy, zato se přižene silný vítr. Podle meteorologů má také sněžit, přičemž místy hrozí až závěje.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

V sobotu bude zataženo a na většině území se objeví sněžení nebo sníh s deštěm, případně srážky dešťové. Nejnižší noční teploty klesnou na +1 až -3 °C, během noci ale dojde k oteplování. Nejvyšší denní teploty pak vystoupají na 0 až 4 °C.

Bude vát čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Meteorologové také varují před tvorbou sněhových jazyků, na horách i závějí.

V neděli bude zataženo, objeví se občasný déšť nebo přeháňky, v západní polovině Čech pak srážky smíšené nebo sněhové. V Čechách se na horách očekává vydatné sněžení.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 2 až 6 °C. Opět bude vát silný vítr, který v  nárazech dosáhne rychlosti kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h).

V neděli bude zataženo, objeví se déšť, v polohách nad 600 m déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty stoupnou na +4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 1 až 5 °C, během dne ale dojde k ochlazování.

Opět bude vát Čerstvý severozápadní vítr, který zesílí. Dosáhne rychlosti 6 až 11 m/s, místy s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h).

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Raději ani nevycházejte. Počasí je tak extrémní, že na něj meteorologové…

26.06.2019 22:18 Aktualizováno Česko dnes čeká pravděpodobně jeden z nejteplejších dní za poslední roky. Teploty by podle…

Z Česka je tropická země? Teploty atakovaly rekordních 39 stupňů

26.06.2019 19:17 Česko má nový teplotní rekord pro měsíc červen. V Doksanech na Litoměřicku dnes meteorologové…

Tohle metereologové nepamatují, teplotní rekordy padly na všech stanicích

26.06.2019 17:58 Na severu Čech padly dnes teplotní rekordy na všech stanicích, na většině i rekordy pro červen.…

Vedro vyhnalo z pozic i ty nejotrlejší, hradní stráž se musela stěhovat

26.06.2019 17:24 Horké počasí dnes vyhnalo vojáky Hradní stráže ze strážních budek. Od vchodu do Pražského hradu z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama