Česko zasype další sníh, přižene se silný vítr. Předpověď na víkend

O víkendu sice Česko nezasáhnou extrémní mrazy, zato se přižene silný vítr. Podle meteorologů má také sněžit, přičemž místy hrozí až závěje.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto

V sobotu bude zataženo a na většině území se objeví sněžení nebo sníh s deštěm, případně srážky dešťové. Nejnižší noční teploty klesnou na +1 až -3 °C, během noci ale dojde k oteplování. Nejvyšší denní teploty pak vystoupají na 0 až 4 °C.

Bude vát čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Meteorologové také varují před tvorbou sněhových jazyků, na horách i závějí.

V neděli bude zataženo, objeví se občasný déšť nebo přeháňky, v západní polovině Čech pak srážky smíšené nebo sněhové. V Čechách se na horách očekává vydatné sněžení.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 2 až 6 °C. Opět bude vát silný vítr, který v  nárazech dosáhne rychlosti kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h).

V neděli bude zataženo, objeví se déšť, v polohách nad 600 m déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty stoupnou na +4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 1 až 5 °C, během dne ale dojde k ochlazování.

Opět bude vát Čerstvý severozápadní vítr, který zesílí. Dosáhne rychlosti 6 až 11 m/s, místy s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h).

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zima až praští. Následující dvě noci budou velmi mrazivé, varují…

21.01.2019 12:29 Noci na úterý a na středu budou na Českomoravské vrchovině a na severovýchodě a východě České…

Předpověď počasí na noc a úterý 22. ledna

21.01.2019 09:13 Počasí u nás bude ještě ovlivňovat okraj tlakové výše, která bude postupovat přes Ukrajinu dále k…

Slezsko a Moravu dusí smog. Děti, nemocní a senioři by měli omezit pobyt…

21.01.2019 09:12 Aktualizováno V celém Moravskoslezském kraji už jsou výrazně zhoršené rozptylové podmínky. Kvůli vysokým…

Česko zasáhne extrémně mrazivý týden

21.01.2019 08:25 Dnes začíná pravděpodobně nejchladnější týden z celé letošní zimy. Teploty při něm budou klesat k …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama