Jarní teploty, pak arktické mrazy. Česko zasáhne i vichřice

Příroda v nadcházejících dnech ukáže Česku svou sílu. Meteorologové očekávají silnou vichřici, která bude dosahovat až 110 km/h, a teploty dosahující jarních hodnot. Ty ale ke konci týdne vystřídá prudký pokles pod -10 °C.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Meteorologové dnes očekávají oblačno až zataženo, ojediněle až polojasno. Na většině území se objeví sněžení, přičemž na horách na severu a severovýchodě bude vydatnější.

Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 0 až +4 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C. Od vyšších poloh hrozí tvorba sněhových jazyků a čerstvý západní vítr dosáhne rychlosti 6 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách dokonce až 20 až 30 m/s (70 až 110 km/h). 

Ve středu bude zataženo až oblačno, na severu a severovýchodě se místy, jinde ojediněle objeví občasný déšť, v polohách nad 700 m déšť se sněhem nebo sněžení. Odpoledne dojde k ustávání srážek.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 2 až 6 °C. Opět bude vát čerstvý západní vítr o rychlosti 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, od vyšších poloh kolem 20 m/s (kolem 70 km/h).

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno a ráno se objeví mlhy. Během dne dojde od severozápadu k přibývání další oblačnosti a odpoledne a večer se místy objeví občasný déšť, zpočátku nad 800 m, k večeru postupně nad 400 m občasné sněžení.

Nejnižší noční teploty klesnou na +2 až -2 °C, na severovýchodě až na -4 °C. Nejvyšší denní teploty ale naopak stoupnou na 3 až 7 °C. Mírný jihozápadní, později západní vítr se ale ustálí na rychlosti 2 až 6 m/s.

V pátek bude oblačno až polojasno a místy se objeví sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, v polohách pod 400 m, na jihovýchodě zpočátku pod 600 m srážky smíšené nebo i dešťové.

Nejnižší noční teploty se budou opět pohybovat kolem +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty už ale poklesnou, a to na 0 až 4 °C. 

O víkendu bude oblačno až zataženo, místy se objeví občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty kolem -1 až +3 °C. 

Počítek příštího týdne se ponese v duchu velkého teplotního propadu. Zpočátku bude oblačno až zataženo, místy se objeví občasné sněžení, postupně bude oblačno až polojasno a jen es ukáží ojediněle sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty ale začnou klesat zpočátku na -1 až -5 °C, postupně na -4 až -8 °C, a při déletrvající zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce až na -12 °C. 

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zažilo první letní den, padaly teplotní rekordy

24.04.2019 17:59 Česko dnes podle meteorologů zažilo první letní den, kdy teplota vzduchu dosáhne nebo překročí 25…

loading...

Počasí může zavinit katastrofu: Varování před požáry platí do páteční noci

24.04.2019 16:58 Výstraha meteorologů na nebezpečí vzniku požárů skončí v Čechách v noci na sobotu, kdy má po…

Velká předpověď do léta: Počasí se ještě pořádně zkazí

24.04.2019 16:10 Aktualizováno V nadcházejících týdnech nás velké oteplení nečeká. Rtuť teploměru v průběhu května jen málokdy…

Nad Česko se dostal písek ze Sahary. Páteční déšť vám auto rozhodně neumyje

24.04.2019 11:19 Už o víkendu se do ovzduší nad Evropou dostaly částice písku z africké Sahary. Během dneška…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama