Počasí o víkendu: Teploty spadnou, udeří silné mrazy

Teploty klesající k -10 až -15 stupňům. To bude na některých místech Česka realita následujících dní. Zatímco zítra se budou teploty ještě pohybovat kolem nuly, od soboty začnou prudce padat.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

V pátek bude oblačno a místy se objeví sněhové přeháňky, na horách hrozí zpočátku četnější sněžení. Odpoledne ale dojde k ustávání srážek a ubývání oblačnosti.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +2 až -2 °C, ojediněle se začne tvořit náledí. Nejvyšší denní teploty stoupnou na -1 až +3 °C, na jihovýchodě až na +5 °C. 

Už v sobotu ale dojde k prudkému poklesu teplot. Během dne se ojediněle objeví slabé sněžení a nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -8 °C, při sněhové pokrývce kolem -10 °C. Nejvyšší denní teploty se budpu pohybovat v hodnotách -3 až +1 °C.

V neděli bude zataženo, místy se slabým sněžením. Postupně dojde k ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty opět prudce spadnou, a to na -3 až -7 °C, při vyjasnění a sněhové pokrývce až na -10 °C. Nejvyšší denní teploty stoupnou na -3 až +1 °C.

V pondělí bude polojasno až skoro jasno, místy zataženo nízkou oblačností, ojediněle se objeví slabé sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -5 až -9 °C, při vyjasnění a sněhové pokrývce na -11 °C. Nejvyšší denní teploty se budou opět pohybovat kolem -3 až +1 °C.

Obdobná situace bude panovat v následujících dnech, kdy se noční teploty mohou dostat až na -15 °C.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaro je tu? V Česku dnes padlo 79 teplotních rekordů

18.02.2019 18:18 V Česku opět padaly teplotní rekordy. Dnes je zaznamenalo 79 z celkem 151 stanic, které měří…

Jak daleko do budoucna lze spolehlivě předpovědět počasí?

18.02.2019 13:43 Aktualizováno Předpověď počasí je věda založená na řadě výpočtů, modelů a znalosti fyzikálních zákonitostí. Jenže…

Předpověď počasí na noc a úterý 19. února

18.02.2019 09:03 Vliv tlakové výše nad východní Evropou na počasí u nás zeslábne a přes naše území bude od…

Vedro a prudké ochlazení? Velká předpověď počasí do března

17.02.2019 22:07 Aktualizováno Následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné. Nezvykle teplo by mělo být především hned v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama