Počasí o víkendu: Teploty spadnou, udeří silné mrazy

Teploty klesající k -10 až -15 stupňům. To bude na některých místech Česka realita následujících dní. Zatímco zítra se budou teploty ještě pohybovat kolem nuly, od soboty začnou prudce padat.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

V pátek bude oblačno a místy se objeví sněhové přeháňky, na horách hrozí zpočátku četnější sněžení. Odpoledne ale dojde k ustávání srážek a ubývání oblačnosti.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +2 až -2 °C, ojediněle se začne tvořit náledí. Nejvyšší denní teploty stoupnou na -1 až +3 °C, na jihovýchodě až na +5 °C. 

Už v sobotu ale dojde k prudkému poklesu teplot. Během dne se ojediněle objeví slabé sněžení a nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -8 °C, při sněhové pokrývce kolem -10 °C. Nejvyšší denní teploty se budpu pohybovat v hodnotách -3 až +1 °C.

V neděli bude zataženo, místy se slabým sněžením. Postupně dojde k ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty opět prudce spadnou, a to na -3 až -7 °C, při vyjasnění a sněhové pokrývce až na -10 °C. Nejvyšší denní teploty stoupnou na -3 až +1 °C.

V pondělí bude polojasno až skoro jasno, místy zataženo nízkou oblačností, ojediněle se objeví slabé sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -5 až -9 °C, při vyjasnění a sněhové pokrývce na -11 °C. Nejvyšší denní teploty se budou opět pohybovat kolem -3 až +1 °C.

Obdobná situace bude panovat v následujících dnech, kdy se noční teploty mohou dostat až na -15 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí na konec léta: Česko potrápí tropy a bouřky, pak sešup teplot

24.08.2019 15:35 Aktualizováno Závěr letošního srpna bude teplý. Průměrná teplota v příštím týdnu bude kolem 28 stupňů Celsia. S…

Počasí přinese v posledním prázdninovém týdnu velké překvapení

24.08.2019 15:01 Aktualizováno Navzdory tomu, že příští týden se podle některých předpovědí v Česku mělo začít ochlazovat, opak…

Předpověď na noc a neděli 25. srpna

24.08.2019 09:28 Kolem tlakové výše se středem na východní Evropou bude na naše území zesilovat příliv teplejšího a…

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

23.08.2019 22:13 Aktualizováno Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama