Teploty spadnou na -15 stupňů. Česko zasáhnou velmi silné mrazy

Příští týden zasáhnou Česko velmi silné mrazy, při nichž teploty spadnou hluboko pod nulu. Prakticky každý den se budou noční teploty pohybovat zhruba kolem -10 stupňů, přičemž nejníže podle meteorologů spadnou v úterý.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Zima, ilustrační fotografie

Teploty se budou pohybovat velmi nízko už v neděli, kdy bude zataženo až oblačno a místy se objeví slabé sněžení, zejména v jihozápadní polovině území. Nejnižší noční teploty klesnou na -3 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -4 až 0 °C. 

V pondělí bude skoro jasno až polojasno, ojediněle se slabým sněžením. Nejnižší noční teploty klesnou na -5 až -9 °C, při vyjasnění a sněhové pokrývce až na -12 °C. Nejvyšší denní teploty se udrží kolem -3 až +1 °C.

V úterý bude skoro jasno až polojasno a během odpoledne a večera dojde k přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty klesnou velmi hluboko, a to na -6 až -10 °C, při sněhové pokrývce až na -15 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -4 až 0 °C. 

O něco menší zima bude panovat ve středu, kdy meteorologové očekávají zataženo až oblačno, přechodně místy polojasno a místy občasné sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce až na -10 °C. Nejvyšší denní teploty se udrží na -4 až 0 °C.

Na konci týdne a o víkendu bude zataženo až oblačno, místy se objeví občasné sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -7 až -11 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem postupně -5 až -1 °C.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na noc a sobotu 23. února

22.02.2019 09:19 Ze severu postoupí do střední Evropy mohutná tlaková výše. Po její přední straně bude zpočátku…

Česko zasáhnou arktické mrazy a silný vítr. Kdy přijde opět jaro?

22.02.2019 08:55 Navzdory překvapivému oteplení a několika pokořeným teplotním rekordům má Česko před sebou mrazivý…

Třetina Česka je vyprahlá. Brzy může nastat opačný extrém, varuje biolog

21.02.2019 22:10 Aktualizováno Na třetině území České republiky jsou podzemní vody před začátkem jara ve stavu silného nebo…

Předpověď počasí na noc a pátek 22. února

21.02.2019 09:19 Za studenou frontou se bude rozšiřovat ze Skandinávie nad střední Evropu tlaková výše, informuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama