Teploty spadnou na -15 stupňů. Česko zasáhnou velmi silné mrazy

Příští týden zasáhnou Česko velmi silné mrazy, při nichž teploty spadnou hluboko pod nulu. Prakticky každý den se budou noční teploty pohybovat zhruba kolem -10 stupňů, přičemž nejníže podle meteorologů spadnou v úterý.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Zima, ilustrační fotografie
doporučujeme

Teploty se budou pohybovat velmi nízko už v neděli, kdy bude zataženo až oblačno a místy se objeví slabé sněžení, zejména v jihozápadní polovině území. Nejnižší noční teploty klesnou na -3 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -4 až 0 °C. 

V pondělí bude skoro jasno až polojasno, ojediněle se slabým sněžením. Nejnižší noční teploty klesnou na -5 až -9 °C, při vyjasnění a sněhové pokrývce až na -12 °C. Nejvyšší denní teploty se udrží kolem -3 až +1 °C.

V úterý bude skoro jasno až polojasno a během odpoledne a večera dojde k přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty klesnou velmi hluboko, a to na -6 až -10 °C, při sněhové pokrývce až na -15 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -4 až 0 °C. 

O něco menší zima bude panovat ve středu, kdy meteorologové očekávají zataženo až oblačno, přechodně místy polojasno a místy občasné sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce až na -10 °C. Nejvyšší denní teploty se udrží na -4 až 0 °C.

Na konci týdne a o víkendu bude zataženo až oblačno, místy se objeví občasné sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -7 až -11 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem postupně -5 až -1 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí děsí hasiče: Česko zasáhne vichřice, vzroste riziko požárů

22.04.2019 11:49 V úterý bude na většině území Česka vát silný vítr, který může v nárazech dosahovat rychlosti až 70…

Zvrat v počasí: Blíží se studené fronty. Sešup teplot, bouřky, vichr

22.04.2019 09:48 Nad západní Evropou se prohloubí brázda nízkého tlaku vzduchu, po jejíž přední straně k nám ve…

Předpověď počasí na noc a úterý 23. dubna

22.04.2019 09:12 Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, postupně brázda…

Počasí se radikálně změní: Česko zasáhnou bouřky, žene se silný vítr

22.04.2019 03:04 Aktualizováno Tlaková výše nad jižní Skandinávií bude slábnout. Na počátku příštího týdne ovlivní počasí zejména…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama