Česko zasáhne extrémně mrazivý týden

Dnes začíná pravděpodobně nejchladnější týden z celé letošní zimy. Teploty při něm budou klesat k -15 stupňům, v extrémních případech mohou klesnout ještě níže, a to až na -30. Nad nulu teploty nevystoupí ani přes den.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zimní počasí, ilustrační foto

Dnes bude převážně jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností a sněžením. Nejvyšší denní teploty nepřekročí -4 až 0 °C.

V úterý bude jasno až polojasno, místy přechodně oblačno až zataženo nízkou oblačností. Ojediněle se mohou objevit mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na -6 až -10 °C, na severu Moravy a ve Slezsku na -13 °C a při sněhové pokrývce na -15 °C. Nejvyšší denní teploty zůstanou opět na hodnotě -4 až 0 °C.

Ve středu bude zpočátku skoro jasno až polojasno, na jihozápadě místy zataženo nízkou oblačností. Během dne bude od jihovýchodu postupně většinou zataženo a místy s občasným sněžením. Nejnižší noční teploty klesnou na -6 až -10 °C, při sněhové pokrývce na -13 °C. Nejvyšší denní teploty se opět udrží na -4 až 0 °C. 

I čtvrtek přinese oblačné počasí, místy se sněžením. Nejnižší noční teploty klesnou na -3 až -7 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce na -9 °C. Nejvyšší denní teploty opět zůstanou na -4 až 0 °C. 

V pátek bude zataženo až oblačno, ojediněle až polojasno. Místy se objeví sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -8 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce na -11 °C. Nejvyšší denní teploty rovněř poklesnou, na -5 až -1 °C.

O víkendu bude oblačno až zataženo, místy přechodně až polojasno a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -3 až -8 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce na -11 °C. Nejvyšší denní teploty postupně stoupnou na -3 až +2 °C.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Třetina Česka je vyprahlá. Brzy může nastat opačný extrém, varuje biolog

21.02.2019 22:10 Aktualizováno Na třetině území České republiky jsou podzemní vody před začátkem jara ve stavu silného nebo…

Předpověď počasí na noc a pátek 22. února

21.02.2019 09:19 Za studenou frontou se bude rozšiřovat ze Skandinávie nad střední Evropu tlaková výše, informuje…

Do Česka se vrací zima. O víkendu přijde teplotní šok, teploty spadnou…

21.02.2019 08:04 Počasí si s Českem poslední dny pohrává a jinak tomu nebude ani o víkendu. Zatímco teploty…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 21. února

20.02.2019 09:01 Po okraji rozsáhlé tlakové výše, která se bude přesunovat z Alp nad západní Evropu, bude postupovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama