Česko zasáhne extrémně mrazivý týden

Dnes začíná pravděpodobně nejchladnější týden z celé letošní zimy. Teploty při něm budou klesat k -15 stupňům, v extrémních případech mohou klesnout ještě níže, a to až na -30. Nad nulu teploty nevystoupí ani přes den.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Dnes bude převážně jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností a sněžením. Nejvyšší denní teploty nepřekročí -4 až 0 °C.

V úterý bude jasno až polojasno, místy přechodně oblačno až zataženo nízkou oblačností. Ojediněle se mohou objevit mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na -6 až -10 °C, na severu Moravy a ve Slezsku na -13 °C a při sněhové pokrývce na -15 °C. Nejvyšší denní teploty zůstanou opět na hodnotě -4 až 0 °C.

Ve středu bude zpočátku skoro jasno až polojasno, na jihozápadě místy zataženo nízkou oblačností. Během dne bude od jihovýchodu postupně většinou zataženo a místy s občasným sněžením. Nejnižší noční teploty klesnou na -6 až -10 °C, při sněhové pokrývce na -13 °C. Nejvyšší denní teploty se opět udrží na -4 až 0 °C. 

I čtvrtek přinese oblačné počasí, místy se sněžením. Nejnižší noční teploty klesnou na -3 až -7 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce na -9 °C. Nejvyšší denní teploty opět zůstanou na -4 až 0 °C. 

V pátek bude zataženo až oblačno, ojediněle až polojasno. Místy se objeví sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -8 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce na -11 °C. Nejvyšší denní teploty rovněř poklesnou, na -5 až -1 °C.

O víkendu bude oblačno až zataženo, místy přechodně až polojasno a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -3 až -8 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce na -11 °C. Nejvyšší denní teploty postupně stoupnou na -3 až +2 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rizikové počasí: V celém Česku hrozí požáry. Nová předpověď na týden

20.04.2019 20:18 Aktualizováno Kvůli přetrvávajícímu nedostatku srážek hrozí v Česku vznik požárů. Nízký stupeň nebezpečí požáru…

Nedočkavci už se koupají, nejteplejší je přehrada Nové Mlýny III

20.04.2019 13:16 Slunečné počasí s odpoledními teplotami přes 20 stupňů Celsia láká už některé nedočkavce ke koupání…

V Praze se nesmí rozdělávat ohně, platí i zákaz kouření v parcích a…

20.04.2019 13:04 Praha dnes v parcích, zahradách a lesích zakázala rozdělávat oheň a kouřit cigaret. Obává se vzniku…

Velikonoční počasí nepřeje alergikům. Probouzí se stromy i klíšťata

20.04.2019 12:47 Zima je definitivně za námi. Znamená to mimo jiné, že se probudila klíšťata, která budou v příštích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama