Česko zasáhne extrémně mrazivý týden

Dnes začíná pravděpodobně nejchladnější týden z celé letošní zimy. Teploty při něm budou klesat k -15 stupňům, v extrémních případech mohou klesnout ještě níže, a to až na -30. Nad nulu teploty nevystoupí ani přes den.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Dnes bude převážně jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností a sněžením. Nejvyšší denní teploty nepřekročí -4 až 0 °C.

V úterý bude jasno až polojasno, místy přechodně oblačno až zataženo nízkou oblačností. Ojediněle se mohou objevit mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na -6 až -10 °C, na severu Moravy a ve Slezsku na -13 °C a při sněhové pokrývce na -15 °C. Nejvyšší denní teploty zůstanou opět na hodnotě -4 až 0 °C.

Ve středu bude zpočátku skoro jasno až polojasno, na jihozápadě místy zataženo nízkou oblačností. Během dne bude od jihovýchodu postupně většinou zataženo a místy s občasným sněžením. Nejnižší noční teploty klesnou na -6 až -10 °C, při sněhové pokrývce na -13 °C. Nejvyšší denní teploty se opět udrží na -4 až 0 °C. 

I čtvrtek přinese oblačné počasí, místy se sněžením. Nejnižší noční teploty klesnou na -3 až -7 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce na -9 °C. Nejvyšší denní teploty opět zůstanou na -4 až 0 °C. 

V pátek bude zataženo až oblačno, ojediněle až polojasno. Místy se objeví sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -8 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce na -11 °C. Nejvyšší denní teploty rovněř poklesnou, na -5 až -1 °C.

O víkendu bude oblačno až zataženo, místy přechodně až polojasno a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -3 až -8 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce na -11 °C. Nejvyšší denní teploty postupně stoupnou na -3 až +2 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí čekají velké změny. Předpověď meteorologů nevěstí nic dobrého

18.08.2019 12:36 Aktualizováno V příštím týdnu mohou ještě teploty v ČR vystoupat na tropických 30 stupňů Celsia. Bude ale také…

Předpověď počasí na podzim: Nečekaný začátek školního roku

17.08.2019 22:29 Aktualizováno Zatímco v průběhu srpna nás ještě čeká několik teplých dní, postupně se dočkáme spíše ochlazování,…

Léto se vrací do Česka? Meteorologové mění předpověď

17.08.2019 19:16 Aktualizováno Dlouhodobé předpovědi sice ukazovaly, že od poloviny srpna se v Česku začne ochlazovat, nový výhled…

Předpověď na noc a sobotu 17. srpna

16.08.2019 09:06 Nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu, která k nám bude zasahovat od jihu, bude postupovat k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama