Měsíc silných mrazů, pak 20 stupňů? Dlouhodobá předpověď ukazuje, kdy skončí zima

Česko svírá nejchladnější týden letošní zimy, ano po něm ale nebude zcela vyhráno. Dlouhodobé předpovědi ukazují, že silné mrazy budou trápit Česko necelý měsíc. Většího oteplení se dočkáme až v březnu.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Teploty klesají hluboko pod nulu a na některých místech Česka padají až o několik desítek stupňů. Bod mrazu ale nepřekračují ani nejvyšší denní teploty. Tento stav by měl v Česku vydržet do konce týdne, ty následující ale nebudou o moc lepší.

Dlouhodobé předpovědi britských meteorologů ukazují, že v příštím týdnu by sice měly teploty přes den překročit nulu, ale pouze o jeden dva stupně. A lepší to nebude ani první dva týdny v únoru, kdy noční teploty budou opět klesat hluboko pod nulu.

Výraznějšího oteplení se dočkáme až kolem poloviny února, kdy denní teploty vystoupají až na 5 stupňů nad nulou. Do konce měsíce ale více nevzrostou a naopak se vrátí silné sněžení.

Kdo se těší na jaro, bude si muset počkat do března. Teploty v noci se sice stále budou pohybovat pod bodem mrazu, nejvyšší denní teploty by ale měly stoupat na 8 až 11 stupňů a prakticky by už neměly klesnout.

Od poloviny března by pak mělo dojít k výraznému oteplení, kdy by se měly denní teploty pohybovat kolem 15 stupňů, výjimečně mohou vystoupit na něco málo pod 20 stupňů. 

Duben s sebou ale přinese opětovné ochlazení. Teploty spadnou k 10 stupňům a hrozí nejen silné deště, ale i návrat sněhových pokrývek. Ty by se ale podle AccuWeather měly udržet nanejvýš několik dní.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí děsí hasiče: Česko zasáhne vichřice, vzroste riziko požárů

22.04.2019 15:52 Aktualizováno V úterý bude na většině území Česka vát silný vítr, který může v nárazech dosahovat rychlosti až 70…

Předpověď počasí na noc a úterý 23. dubna

22.04.2019 09:12 Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, postupně brázda…

Počasí se radikálně změní: Česko zasáhnou bouřky, žene se silný vítr

22.04.2019 03:04 Aktualizováno Tlaková výše nad jižní Skandinávií bude slábnout. Na počátku příštího týdne ovlivní počasí zejména…

Suché počasí potrvá, meteorologové opět varují před požáry

21.04.2019 10:55 Výstrahu před požáry pro celou Českou republiku vyhlásil od dnešních 10:00 do odvolání Český…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama