Měsíc silných mrazů, pak 20 stupňů? Dlouhodobá předpověď ukazuje, kdy skončí zima

Česko svírá nejchladnější týden letošní zimy, ano po něm ale nebude zcela vyhráno. Dlouhodobé předpovědi ukazují, že silné mrazy budou trápit Česko necelý měsíc. Většího oteplení se dočkáme až v březnu.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Teploty klesají hluboko pod nulu a na některých místech Česka padají až o několik desítek stupňů. Bod mrazu ale nepřekračují ani nejvyšší denní teploty. Tento stav by měl v Česku vydržet do konce týdne, ty následující ale nebudou o moc lepší.

Dlouhodobé předpovědi britských meteorologů ukazují, že v příštím týdnu by sice měly teploty přes den překročit nulu, ale pouze o jeden dva stupně. A lepší to nebude ani první dva týdny v únoru, kdy noční teploty budou opět klesat hluboko pod nulu.

Výraznějšího oteplení se dočkáme až kolem poloviny února, kdy denní teploty vystoupají až na 5 stupňů nad nulou. Do konce měsíce ale více nevzrostou a naopak se vrátí silné sněžení.

Kdo se těší na jaro, bude si muset počkat do března. Teploty v noci se sice stále budou pohybovat pod bodem mrazu, nejvyšší denní teploty by ale měly stoupat na 8 až 11 stupňů a prakticky by už neměly klesnout.

Od poloviny března by pak mělo dojít k výraznému oteplení, kdy by se měly denní teploty pohybovat kolem 15 stupňů, výjimečně mohou vystoupit na něco málo pod 20 stupňů. 

Duben s sebou ale přinese opětovné ochlazení. Teploty spadnou k 10 stupňům a hrozí nejen silné deště, ale i návrat sněhových pokrývek. Ty by se ale podle AccuWeather měly udržet nanejvýš několik dní.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podzim přijde předčasně? Počasí čeká teplotní zvrat

20.08.2019 20:41 Aktualizováno Česko má před sebou poslední teplý víkend. Teploty během něj překročí tropickou hranici 30 stupňů,…

Počasí bude v Česku řádit. Ženou se lijáky a bouřky s krupobitím

20.08.2019 11:13 Silný déšť hrozí od dnešního odpoledne do středečního rána na většině území Čech a na severozápadě…

Předpověď na noc a středu 21. srpna

20.08.2019 09:16 Zvlněná studená fronta postoupí ze střední Evropy k východu a od západu se nad naše území rozšíří…

Počasí čekají velké změny. Předpověď meteorologů nevěstí nic dobrého

19.08.2019 22:42 Aktualizováno V příštím týdnu mohou ještě teploty v ČR vystoupat na tropických 30 stupňů Celsia. Bude ale také…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama