K silným mrazům se přidá sněžení, teploty budou dál klesat

Česko prochází nejchladnějším obdobím roku, které hned tak neskončí. Situaci může naopak přitížit mrznoucí déšť a sníh, který se bude objevovat minimálně do konce týdne.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Sníh by se mohl objevit už v průběhu středy, kdy bude zataženo až oblačno, zpočátku pouze ojediněle. Slabé sněžení se může vyskytnout odpoledne na jihu. Naopak na severu a severovýchodě bude jasno nebo skoro jasno, ojediněle se objeví mrznoucí mlhy. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -5 až -1 °C.

I ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, odpoledne a večer místy přechodně i polojasno. V jihozápadní polovině území se místy, jinde ojediněle objeví slabé sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle na -10 °C. Naopak nejvyšší denní teploty mírně vzrostou, a to na -3 až +1 °C.

Obdobná situace bude panovat v pátek, kdy bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Opět se může objevit slabé sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -5 až -9 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce na -12 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -4 až -0 °C, na severovýchodě -6 až -3 °C. 

I v sobotu bude oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Postupně se v severozápadní polovině Čech objeví sněžení přecházející v polohách pod 700 m v mrznoucí déšť nebo mrholení. Nejnižší noční
teploty zůstanou na -5 až -9 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce na -12 °C. Nejvyšší denní teploty vzrostou na -1 až +3 °C. 

V neděli bude oblačno až zataženo, na Moravě a ve Slezsku zpočátku i polojasno. V Čechách se místy objeví slabý déšť nebo déšť se sněhem, i mrznoucí. Následně se přidají srážky sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 0 až -4 °C, na Moravě a ve Slezsku -4 až -8 °C, nejvyšší denní teploty kolem -4 až 0 °C, v Čechách místy kolem +2 °C. 

Podobná situace bude panovat i příští týden, kdy se oteplení zatím neočekává. Bude oblačno až zataženo, místy přechodně až polojasno, se sněžením. Noční teploty budou klesat až na -9 °C, naopak nejvyšší denní teploty vzrostou nad nulu, a to na -2 až +3 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí děsí hasiče: Česko zasáhne vichřice, vzroste riziko požárů

22.04.2019 15:52 Aktualizováno V úterý bude na většině území Česka vát silný vítr, který může v nárazech dosahovat rychlosti až 70…

Předpověď počasí na noc a úterý 23. dubna

22.04.2019 09:12 Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, postupně brázda…

Počasí se radikálně změní: Česko zasáhnou bouřky, žene se silný vítr

22.04.2019 03:04 Aktualizováno Tlaková výše nad jižní Skandinávií bude slábnout. Na počátku příštího týdne ovlivní počasí zejména…

Suché počasí potrvá, meteorologové opět varují před požáry

21.04.2019 10:55 Výstrahu před požáry pro celou Českou republiku vyhlásil od dnešních 10:00 do odvolání Český…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama