K silným mrazům se přidá sněžení, teploty budou dál klesat

Česko prochází nejchladnějším obdobím roku, které hned tak neskončí. Situaci může naopak přitížit mrznoucí déšť a sníh, který se bude objevovat minimálně do konce týdne.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Sníh by se mohl objevit už v průběhu středy, kdy bude zataženo až oblačno, zpočátku pouze ojediněle. Slabé sněžení se může vyskytnout odpoledne na jihu. Naopak na severu a severovýchodě bude jasno nebo skoro jasno, ojediněle se objeví mrznoucí mlhy. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -5 až -1 °C.

I ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, odpoledne a večer místy přechodně i polojasno. V jihozápadní polovině území se místy, jinde ojediněle objeví slabé sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle na -10 °C. Naopak nejvyšší denní teploty mírně vzrostou, a to na -3 až +1 °C.

Obdobná situace bude panovat v pátek, kdy bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Opět se může objevit slabé sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -5 až -9 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce na -12 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -4 až -0 °C, na severovýchodě -6 až -3 °C. 

I v sobotu bude oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Postupně se v severozápadní polovině Čech objeví sněžení přecházející v polohách pod 700 m v mrznoucí déšť nebo mrholení. Nejnižší noční
teploty zůstanou na -5 až -9 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce na -12 °C. Nejvyšší denní teploty vzrostou na -1 až +3 °C. 

V neděli bude oblačno až zataženo, na Moravě a ve Slezsku zpočátku i polojasno. V Čechách se místy objeví slabý déšť nebo déšť se sněhem, i mrznoucí. Následně se přidají srážky sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 0 až -4 °C, na Moravě a ve Slezsku -4 až -8 °C, nejvyšší denní teploty kolem -4 až 0 °C, v Čechách místy kolem +2 °C. 

Podobná situace bude panovat i příští týden, kdy se oteplení zatím neočekává. Bude oblačno až zataženo, místy přechodně až polojasno, se sněžením. Noční teploty budou klesat až na -9 °C, naopak nejvyšší denní teploty vzrostou nad nulu, a to na -2 až +3 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podzim přijde předčasně? Počasí čeká teplotní zvrat

20.08.2019 20:41 Aktualizováno Česko má před sebou poslední teplý víkend. Teploty během něj překročí tropickou hranici 30 stupňů,…

Počasí bude v Česku řádit. Ženou se lijáky a bouřky s krupobitím

20.08.2019 11:13 Silný déšť hrozí od dnešního odpoledne do středečního rána na většině území Čech a na severozápadě…

Předpověď na noc a středu 21. srpna

20.08.2019 09:16 Zvlněná studená fronta postoupí ze střední Evropy k východu a od západu se nad naše území rozšíří…

Počasí čekají velké změny. Předpověď meteorologů nevěstí nic dobrého

19.08.2019 22:42 Aktualizováno V příštím týdnu mohou ještě teploty v ČR vystoupat na tropických 30 stupňů Celsia. Bude ale také…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama