Česko zasype sníh a pokryje ledovka, o víkendu bude -15 stupňů

Počasí bude o nadcházejícím víkendu méně mrazivé, než jaké svírá Českou republiku tento týden. Teploty spadnou nejvýše na -15 stupňů, přižene se ale sněžení, které zasáhne prakticky celé Česko.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

V pátek bude zataženo až oblačno, ojediněle se na východě objeví slabé
sněžení. Večer ale dojde k ustávání srážek a místy bude i polojasno. Nejnižší noční teploty přesto klesnou na -5 až -9 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle až na -11 °C. Nejvyšší denní teploty nepřekročí -5 až -1 °C, na severovýchodě -7 až -4 °C.

V sobotu bude podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu oblačno až zataženo a od západu se objeví sněžení přecházející v polohách pod 800 m v déšť se sněhem nebo déšť, většinou mrznoucí s tvorbou ledovky. Na Moravě a ve Slezsku se objeví sněžení až později večer.

Nejnižší noční teploty klesnou na -6 až -10 °C, na východě na -12 °C a při sněhové pokrývce až na -15 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -2 až +2 °C, v severovýchodní polovině území -4 až -1 °C. 

V neděli bude zataženo až oblačno a občas se objeví déšť, i mrznoucí. Na Moravě a ve Slezsku bude pokračovat sněžení. Nejnižší noční vzrostou na +2 až -2 °C, na Moravě a ve Slezsku na -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 0 až +4 °C, na Moravě kolem -1 °C. 

Od pondělí se ale opět vrátí silné mrazy. Postupně se na většině území objeví sněžení a nejnižší noční teploty budou klesat na -11 °C. Denní teploty se budou pohybovat kolem -4 až +1 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč je počasí v květnu tak chladné? Meteorologové mají překvapivou odpověď

24.05.2019 08:21 Už v dubnu se mohlo zdát, že teplo letos přišlo do Česka brzy. Při vzpomínce na loňský žhavý květen…

Povodně v Česku: V noci stouply hladiny řek, hasiči zasahovali na stovkách…

23.05.2019 20:10 Na třech desítkách míst v ČR se dostaly hladiny toků v noci na dnešek na povodňový stav. Dopoledne…

Aktualizovaná výstraha meteorologů: Kde dál hrozí povodně?

23.05.2019 14:38 Meteorologové po poledni opět aktualizovali výstrahu týkající se deště a povodní. Tlaková níže se…

Předpověď počasí na víkend: Přestane konečně pršet?

23.05.2019 13:16 Aktualizováno Po deštivých dnech si Česko alespoň o víkendu trochu oddychne. Teploty vyrostou dokonce až na 25…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama