Předpověď počasí na příští týden: Česko zasáhne ledovka, vrátí se mrazy

Meteorologové očekávají v Čechách v sobotu tvorbu ledovky. Vydali proto předběžné varování, které budou nadále zpřesňovat. Kromě ní ale zasáhne Česko i sněžení a silné mrazy.

Přidejte svůj názor

Zima, ilustrační fotografie

V sobotu bude podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu oblačno až zataženo a od západu se objeví sněžení přecházející v polohách pod 800 m v déšť se sněhem nebo déšť, většinou mrznoucí s tvorbou ledovky. Na Moravě a ve Slezsku se objeví sněžení až později večer.

Nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -9 °C, na východě při sněhové pokrývce až na -13 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 0 až +4 °C, na severovýchodě -2 až +1 °C. 

V neděli bude zataženo až oblačno a občas se objeví déšť, i mrznoucí. Na Moravě a ve Slezsku bude pokračovat sněžení. Nejnižší noční vzrostou na +2 až -2 °C, na Moravě a ve Slezsku na -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 0 až +4 °C, na Moravě kolem -1 °C. 

V pondělí bude zataženo až oblačno, na většině území se objeví sněžení, v Čechách v polohách pod 500 m i srážky smíšené nebo dešťové. Večer dojde k ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti na -7 °C. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 0 až +4 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Nejnižší noční teploty klesnou až na -8 °C. Nejvyšší denní teploty zůstanou kolem 0 až +4 °C. 

Po zbytek týdne bude zataženo až oblačno, místy přechodně polojasno. Místy se objeví občasné sněžení, v nižších a středních polohách přechodně i srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty klesnou až na -10 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -2 až +3 °C.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaro je tu? V Česku dnes padlo 79 teplotních rekordů

18.02.2019 18:18 V Česku opět padaly teplotní rekordy. Dnes je zaznamenalo 79 z celkem 151 stanic, které měří…

Jak daleko do budoucna lze spolehlivě předpovědět počasí?

18.02.2019 13:43 Aktualizováno Předpověď počasí je věda založená na řadě výpočtů, modelů a znalosti fyzikálních zákonitostí. Jenže…

Předpověď počasí na noc a úterý 19. února

18.02.2019 09:03 Vliv tlakové výše nad východní Evropou na počasí u nás zeslábne a přes naše území bude od…

Vedro a prudké ochlazení? Velká předpověď počasí do března

17.02.2019 22:07 Aktualizováno Následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné. Nezvykle teplo by mělo být především hned v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama