Předpověď počasí na příští týden: Česko zasáhne ledovka, vrátí se mrazy

Meteorologové očekávají v Čechách v sobotu tvorbu ledovky. Vydali proto předběžné varování, které budou nadále zpřesňovat. Kromě ní ale zasáhne Česko i sněžení a silné mrazy.

Přidejte svůj názor

Zima, ilustrační fotografie
doporučujeme

V sobotu bude podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu oblačno až zataženo a od západu se objeví sněžení přecházející v polohách pod 800 m v déšť se sněhem nebo déšť, většinou mrznoucí s tvorbou ledovky. Na Moravě a ve Slezsku se objeví sněžení až později večer.

Nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -9 °C, na východě při sněhové pokrývce až na -13 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 0 až +4 °C, na severovýchodě -2 až +1 °C. 

V neděli bude zataženo až oblačno a občas se objeví déšť, i mrznoucí. Na Moravě a ve Slezsku bude pokračovat sněžení. Nejnižší noční vzrostou na +2 až -2 °C, na Moravě a ve Slezsku na -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 0 až +4 °C, na Moravě kolem -1 °C. 

V pondělí bude zataženo až oblačno, na většině území se objeví sněžení, v Čechách v polohách pod 500 m i srážky smíšené nebo dešťové. Večer dojde k ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti na -7 °C. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 0 až +4 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Nejnižší noční teploty klesnou až na -8 °C. Nejvyšší denní teploty zůstanou kolem 0 až +4 °C. 

Po zbytek týdne bude zataženo až oblačno, místy přechodně polojasno. Místy se objeví občasné sněžení, v nižších a středních polohách přechodně i srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty klesnou až na -10 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -2 až +3 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí děsí hasiče: Česko zasáhne vichřice, vzroste riziko požárů

22.04.2019 15:52 Aktualizováno V úterý bude na většině území Česka vát silný vítr, který může v nárazech dosahovat rychlosti až 70…

Předpověď počasí na noc a úterý 23. dubna

22.04.2019 09:12 Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, postupně brázda…

Počasí se radikálně změní: Česko zasáhnou bouřky, žene se silný vítr

22.04.2019 03:04 Aktualizováno Tlaková výše nad jižní Skandinávií bude slábnout. Na počátku příštího týdne ovlivní počasí zejména…

Suché počasí potrvá, meteorologové opět varují před požáry

21.04.2019 10:55 Výstrahu před požáry pro celou Českou republiku vyhlásil od dnešních 10:00 do odvolání Český…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama