Předpověď počasí na příští týden: Česko zasáhne ledovka, vrátí se mrazy

Meteorologové očekávají v Čechách v sobotu tvorbu ledovky. Vydali proto předběžné varování, které budou nadále zpřesňovat. Kromě ní ale zasáhne Česko i sněžení a silné mrazy.

Přidejte svůj názor

Zima, ilustrační fotografie
doporučujeme

V sobotu bude podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu oblačno až zataženo a od západu se objeví sněžení přecházející v polohách pod 800 m v déšť se sněhem nebo déšť, většinou mrznoucí s tvorbou ledovky. Na Moravě a ve Slezsku se objeví sněžení až později večer.

Nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -9 °C, na východě při sněhové pokrývce až na -13 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 0 až +4 °C, na severovýchodě -2 až +1 °C. 

V neděli bude zataženo až oblačno a občas se objeví déšť, i mrznoucí. Na Moravě a ve Slezsku bude pokračovat sněžení. Nejnižší noční vzrostou na +2 až -2 °C, na Moravě a ve Slezsku na -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 0 až +4 °C, na Moravě kolem -1 °C. 

V pondělí bude zataženo až oblačno, na většině území se objeví sněžení, v Čechách v polohách pod 500 m i srážky smíšené nebo dešťové. Večer dojde k ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti na -7 °C. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 0 až +4 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Nejnižší noční teploty klesnou až na -8 °C. Nejvyšší denní teploty zůstanou kolem 0 až +4 °C. 

Po zbytek týdne bude zataženo až oblačno, místy přechodně polojasno. Místy se objeví občasné sněžení, v nižších a středních polohách přechodně i srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty klesnou až na -10 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -2 až +3 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologové mění předpověď počasí na Vánoce. Budou Češi zklamaní?

11.12.2019 22:04 Aktualizováno Počasí v nadcházejících čtyřech týdnech teplotně ani srážkově nevybočí z průměru. Tepleji bude v…

Zimní počasí skončí předčasně? Meteorologové ví, kdy přijde jaro

11.12.2019 19:15 Aktualizováno Sníh ještě v dubnu není v Česku žádnou výjimkou. Příští rok by se ale mohlo jednat o velké…

Počasí přepisuje tabulky: Letošní listopad v Česku byl silně nadnormální

11.12.2019 17:15 Letošní listopad v Česku se s průměrnou teplotou 5,6 stupně Celsia zařadil mezi pět nejteplejších…

Předpověď na noc a čtvrtek 12. prosince

11.12.2019 09:25 Okludující frontální systém bude postupovat přes naše území jen zvolna k východu až severovýchodu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama