Aktuální předpověď: Nový pracovní týden bude opravdu zimní. Užijeme si další sněhovou nadílku

Nový pracovní týden přinese zimní charakter počasí. Řidiči by si měli dávat pozor na tvorbu náledí především v ranních a večerních hodinách. Také nejbližší týdny budou většinou oblačné, podle meteorologů máme očekávat sněhové a smíšené srážky.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Vstup do nového týdne se ponese ve znamení srážek. V pondělí bude oblačno až zataženo, místy se sněžením nebo sněhovými přeháňkami, v nížinách i déšť se sněhem nebo déšť. Noční teploty se budou pohybovat kolem 1 až -3 °C, denní teploty pak kolem 0 až 4 °C. Foukat bude mírný až čerstvý jiho-západní vítr.

V úterý bude oblačno až polojasno, ojediněle se sněhovými přeháňkami, v nížinách i déšť se sněhem. Noční teploty oproti pondělku mírně klesnou na -2 až -6 °C, ojediněle až -8 °C, denní teploty budou -1 až 3 °C. Očekává se také mírný až čerstvý jihozápadní vítr.

Ve středu bude převážně oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Noční teploty budou stejné jako v úterý, tedy mezi -2 až -6 °C, ojediněle až -8 °C. Denní teploty pak mezi -1 až 3 °C. Vát bude mírný až čerstvý jihovýchodní vítr.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Noční teploty meteorologové očekávají mezi -2 až -6 °C, ojediněle -8 °C. Denní teploty -2 až 2 °C. Foukat bude čerstvý jihozápadní vítr.

V pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle sněžení. Noční teploty -2 až -6 °C, ojediněle -8 °C. Denní teploty -3 až 1 °C. Mírný západní vítr.

V sobotu bude oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami, v nížinách déšť se sněhem. Noční teploty -3 až -7 °C. Denní teploty 1 až 5 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr.

Výhled od 3.2. do 9.2.2019
Většinou oblačno až zataženo, občas sněžení, v nížinách i déšť se sněhem. Ranní teploty -2 až -9 °C, odpolední teploty -4 až 1 °C.

Předpověď na příští měsíc

Český hydrometeorologický ústav pak ve svém měsíčním výhledu uvádí, že teploty vzduchu v příštích čtyřech týdnech v období od 28. ledna do 24. února 2019 se budou pohybovat v mezích dlouhodobého průměru. Týdenní průměry nočních minim předpokládáme přibližně kolem -4 °C, týdenní průměry denních maxim kolem +2 °C. Lze však očekávat přechodné teplotní výkyvy do kladných i záporných teplot.

Srážkově by měly být příští čtyři týdny v mezích dlouhodobého průměru. Jen v týdnu od 4. do 10. února by mohl být srážkově nadprůměrný.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rizikové počasí: V celém Česku hrozí požáry. Nová předpověď na týden

20.04.2019 21:58 Aktualizováno Kvůli přetrvávajícímu nedostatku srážek hrozí v Česku vznik požárů. Nízký stupeň nebezpečí požáru…

Nedočkavci už se koupají, nejteplejší je přehrada Nové Mlýny III

20.04.2019 13:16 Slunečné počasí s odpoledními teplotami přes 20 stupňů Celsia láká už některé nedočkavce ke koupání…

V Praze se nesmí rozdělávat ohně, platí i zákaz kouření v parcích a…

20.04.2019 13:04 Praha dnes v parcích, zahradách a lesích zakázala rozdělávat oheň a kouřit cigaret. Obává se vzniku…

Velikonoční počasí nepřeje alergikům. Probouzí se stromy i klíšťata

20.04.2019 12:47 Zima je definitivně za námi. Znamená to mimo jiné, že se probudila klíšťata, která budou v příštích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama