Aktuální předpověď: Nový pracovní týden bude opravdu zimní. Užijeme si další sněhovou nadílku

Nový pracovní týden přinese zimní charakter počasí. Řidiči by si měli dávat pozor na tvorbu náledí především v ranních a večerních hodinách. Také nejbližší týdny budou většinou oblačné, podle meteorologů máme očekávat sněhové a smíšené srážky.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Vstup do nového týdne se ponese ve znamení srážek. V pondělí bude oblačno až zataženo, místy se sněžením nebo sněhovými přeháňkami, v nížinách i déšť se sněhem nebo déšť. Noční teploty se budou pohybovat kolem 1 až -3 °C, denní teploty pak kolem 0 až 4 °C. Foukat bude mírný až čerstvý jiho-západní vítr.

V úterý bude oblačno až polojasno, ojediněle se sněhovými přeháňkami, v nížinách i déšť se sněhem. Noční teploty oproti pondělku mírně klesnou na -2 až -6 °C, ojediněle až -8 °C, denní teploty budou -1 až 3 °C. Očekává se také mírný až čerstvý jihozápadní vítr.

Ve středu bude převážně oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Noční teploty budou stejné jako v úterý, tedy mezi -2 až -6 °C, ojediněle až -8 °C. Denní teploty pak mezi -1 až 3 °C. Vát bude mírný až čerstvý jihovýchodní vítr.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Noční teploty meteorologové očekávají mezi -2 až -6 °C, ojediněle -8 °C. Denní teploty -2 až 2 °C. Foukat bude čerstvý jihozápadní vítr.

V pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle sněžení. Noční teploty -2 až -6 °C, ojediněle -8 °C. Denní teploty -3 až 1 °C. Mírný západní vítr.

V sobotu bude oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami, v nížinách déšť se sněhem. Noční teploty -3 až -7 °C. Denní teploty 1 až 5 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr.

Výhled od 3.2. do 9.2.2019
Většinou oblačno až zataženo, občas sněžení, v nížinách i déšť se sněhem. Ranní teploty -2 až -9 °C, odpolední teploty -4 až 1 °C.

Předpověď na příští měsíc

Český hydrometeorologický ústav pak ve svém měsíčním výhledu uvádí, že teploty vzduchu v příštích čtyřech týdnech v období od 28. ledna do 24. února 2019 se budou pohybovat v mezích dlouhodobého průměru. Týdenní průměry nočních minim předpokládáme přibližně kolem -4 °C, týdenní průměry denních maxim kolem +2 °C. Lze však očekávat přechodné teplotní výkyvy do kladných i záporných teplot.

Srážkově by měly být příští čtyři týdny v mezích dlouhodobého průměru. Jen v týdnu od 4. do 10. února by mohl být srážkově nadprůměrný.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí čekají velké změny. Předpověď meteorologů nevěstí nic dobrého

18.08.2019 12:36 Aktualizováno V příštím týdnu mohou ještě teploty v ČR vystoupat na tropických 30 stupňů Celsia. Bude ale také…

Předpověď počasí na podzim: Nečekaný začátek školního roku

17.08.2019 22:29 Aktualizováno Zatímco v průběhu srpna nás ještě čeká několik teplých dní, postupně se dočkáme spíše ochlazování,…

Léto se vrací do Česka? Meteorologové mění předpověď

17.08.2019 19:16 Aktualizováno Dlouhodobé předpovědi sice ukazovaly, že od poloviny srpna se v Česku začne ochlazovat, nový výhled…

Předpověď na noc a sobotu 17. srpna

16.08.2019 09:06 Nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu, která k nám bude zasahovat od jihu, bude postupovat k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama