Husté sněžení, pak jaro? Dlouhodobá předpověď ukazuje, kdy se oteplí

Česko má před sebou další mrazivý týden, a podle meteorologů nebude v rámci letošní zimy poslední. V nadcházejících dnech budou teploty opět padat hluboko pod bod mrazu, o víkendu se ale počasí vylepší a mírně se oteplí.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Zima, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle českých meteorologů bude tento týden relativně stálý. Zatímco nejvyšší denní teploty budou dosahovat 3 až 5 °C, nejnižší noční teploty klesnou až na -9 °C. V průběhu týdne se také může vyskytnou slabé sněžení, které by se ale v nižších polohách mělo objevovat jen výjimečně.

O víkendu ale přijde oteplení, a noční teploty by neměly klesnout níže než k -5 °C. Naopak denní teploty vystoupají na 6 °C, kde by měly pár dní vydržet. Dlouhodobý britský model předpovědi počasí ale ukazuje, že o konec zimy ještě zatím nepůjde.

Druhý a třetí únorový týden by totiž podle dlouhodobé předpovědi měly být velmi podobné těm uplynulým, navíc by se mělo ve velkém objevit husté sněžení. To by mělo přetrvávat až do poloviny února. Pravděpodobně by ale mohlo jít o jeden z posledních mrazivých týdnů letošní zimy.

Poslední únorový týden by totiž měl přinést velký teplotní skok. Nejvyšší denní teploty by měly začít stoupat až na 6 °C, kde by se už měly udržet. V průběhu března se sice podle meteorologů ještě nějaký sníh objeví, nejvyšší teploty by ale měly postupně dosahovat až 10 °C a nadále stoupat.

Další vlna oteplení přijde v dubnu, kdy by hned zpočátku měly nejvyšší denní teploty stoupnout až na 15 °C. Přesto není vyloučeno, že se ještě občas sníh nevrátí.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí na konec léta: Česko potrápí tropy a bouřky, pak sešup teplot

24.08.2019 15:35 Aktualizováno Závěr letošního srpna bude teplý. Průměrná teplota v příštím týdnu bude kolem 28 stupňů Celsia. S…

Počasí přinese v posledním prázdninovém týdnu velké překvapení

24.08.2019 15:01 Aktualizováno Navzdory tomu, že příští týden se podle některých předpovědí v Česku mělo začít ochlazovat, opak…

Předpověď na noc a neděli 25. srpna

24.08.2019 09:28 Kolem tlakové výše se středem na východní Evropou bude na naše území zesilovat příliv teplejšího a…

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

23.08.2019 22:13 Aktualizováno Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama