Přes den jaro, v noci Sibiř. Lijáky, vichřice a teplotní šok potrápí Česko

Zatímco v noci teploty klesají k -11 stupňům, přes den vystoupají až na 10 stupňů. Taková je realita následujících dní. Kromě teplotních skoků se ale Česko bude potýkat i se silnými dešti, sněžením nebo silným větrem.

Přidejte svůj názor

Zima v Brně

Teploty ve středu v noci klesali až k -11 °C. Během dne ale bude jasno až polojasno, ojediněle se objeví nízká oblačnost nebo mrznoucí mlhy. Během dne dojde postupně přibývání oblačnosti a ojediněle se přižene slabé sněžení. Nejvyšší denní teploty ale stoupnou nad nulu, a to na 0 až +4 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno, přechodně i polojasno, místy zejména na Moravě a ve Slezsku zataženo nízkou oblačnosti, ojediněle se sněžením. Nejnižší noční teploty klesnou na -3 až -7 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce na -9 °C. Nejvyšší denní teploty zůstanou na 0 až +4 °C.

V pátek bude oblačno až zataženo, místy se objeví déšť nebo mrholení, zpočátku i mrznoucí. Nejnižší noční teploty mírně vzrostou na -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 1 až 5 °C. Bude ale vát jihovýchodní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s, postupně dosáhne rychlosti 7 až 12 m/s, v nárazech dokonce až 15 až 25 m/s (až 90 km/h) a v Jeseníkách a Beskydech kolem 30 m/s (110 km/h). 

V sobotu bude opět oblačno až zataženo, na většině území se ale objeví déšť, který bude večer přecházet ve sněžení. Zpočátku se ojediněle objeví srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty vzrostou na 5 až 1 °C, nejvyšší
denní teploty dokonce na 6 až 10 °C.

Bude ale pokračovat silný vítr o rychlosti 7 až 12 m/s, v nárazech 15 až 25 m/s (až 90 km/h), v Jeseníkách a Beskydech opět až 30 m/s (110 km/h). Během dne však bude slábnout a měnit se na jihozápadní.

V neděli bude rovněž oblačno s přeháňkami, které během dne postupně přejdou na smíšené a sněhové. Nejnižší noční teploty mírně klesnou na 2 až -2 °C, ojediněle hrozí tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 2 až 6 °C.

Tím ale oteplení skončí. Příští týden bude oblačno se sněhovými přeháňkami. Nejnižší noční teploty klesnou až na -8 °C. Nejvyšší
denní teploty se budou pohybovat kolem 0 až 5 °C.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku padaly teplotní rekordy, bylo více než 15 stupňů

15.02.2019 19:48 Teploty na několika místech Česka dnes vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5…

Předpověď počasí na noc a sobotu 16. února

15.02.2019 08:58 Tlaková výše bude nad naším územím zvolna slábnout a ustupovat k jihovýchodu, informuje portal.chmi…

Předpověď počasí: Jak bude o víkendu? Do Česka se přižene teplo

15.02.2019 08:22 Česká republika zažije po několika měsících první teplý víkend. Rtuť na teploměru vyšplhá až na…

Předpověď počasí na noc a pátek 15. února

14.02.2019 09:35 V teplejším vzduchu se bude střed rozsáhlé tlaková výše zvolna přesunovat z Bavorska do Čech,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama