Kdy přijde do Česka jaro a jaké bude?

Česko má před sebou ještě několik mrazivých týdnů, během nichž budou teploty v noci klesat hluboko pod bod mrazu. Během dne by se ale podle dlouhodobé předpovědi britských meteorologů měla teplota držet nad nulou, přičemž koncem února by se mohlo začít oteplovat. Kdy ale přijde to pravé jaro?

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

V průběhu února by se měly teploty pohybovat a podobné úrovni jako v lednu. V průběhu noci mohou padat až k -10 stupňům pod nulou, zatímco během dne by se měly nejvyšší teploty pohybovat kolem 1 až 5 stupňů.

Většinou nás čeká oblačné až zatažené počasí s deštěm nebo sněžením, to by se ale mělo začít koncem února postupně lámat a do Česka by mělo postupně přicházet teplejší počasí.

Už v průběhu prvního březnového týdne by měly denní teploty vystoupat až na 6 stupňů, kde by se měly už udržet. Přesto v noci bude ještě teplota klesat několik stupňů pod bod mrazu a v Česku se stále může objevovat čerstvý sníh.

Zhruba od poloviny března by měly teploty vystoupat až na 10 stupňů a noční teploty by se měly pohybovat kolem nuly. Další teplotní skok meteorologové očekávají třetí týden v březnu, kdy nejvyšší denní teploty mohou dosahovat až 13 stupňů.

To pravé jaro by ale do Česka mělo přijít až počátkem dubna. Noční teploty by se měly pohybovat kolem pěti stupňů, ty nejvyšší denní pak kolem 16 stupňů. 

Očekává se slunečné nebo oblačné počasí a objeví se první jarní deště. Ty by se měly během dubna objevovat poměrně často a teploty by měly být stálé, kolem zmíněných 16 stupňů,s občasnými výkyvy směrem nahoru. V maximech by mohly dosáhnout až 20 stupňů.

Další teplotní skok by se podle meteorologů mohl objevit druhý týden v květnu, kdy by měly denní teploty vyšplhat na 20 stupňů, zatímco ty noční by se mohly pohybovat kolem deseti stupňů.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí na konec léta: Česko potrápí tropy a bouřky, pak sešup teplot

24.08.2019 15:35 Aktualizováno Závěr letošního srpna bude teplý. Průměrná teplota v příštím týdnu bude kolem 28 stupňů Celsia. S…

Počasí přinese v posledním prázdninovém týdnu velké překvapení

24.08.2019 15:01 Aktualizováno Navzdory tomu, že příští týden se podle některých předpovědí v Česku mělo začít ochlazovat, opak…

Předpověď na noc a neděli 25. srpna

24.08.2019 09:28 Kolem tlakové výše se středem na východní Evropou bude na naše území zesilovat příliv teplejšího a…

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

23.08.2019 22:13 Aktualizováno Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama