Zabezpečte okna, zbytečně nevycházejte. Žene se mohutná vichřice, varují meteorologové

Část Česka dnes zasáhne silný vítr, který v nárazech dosáhne až rychlosti vichřice. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu proto varují před zbytečným pohybem venku a nabádají k opatrnosti.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Hasiči odstraňují následky orkánu
doporučujeme

"Hluboká tlaková níže bude postupovat z Atlantiku nad Francii. Na přední straně této níže zesílí nad naším územím jihovýchodní až jižní proudění," uvedl na svém webu Český hydrometeorologický ústav.

Vítr bude dnes v odpoledních hodinách zesilovat a ve východní části Čech, na Moravě a ve Slezsku bude postupně dosahovat v nárazech rychlosti 15 až 25 m/s (až 90 km/h), v Jeseníkách a Beskydech dokonce 30 m/s (110 km/h). 

Výstraha meteorologů před větrem s nárazy až 90 km/h platí pro Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Olomoucký kraj Zlínský kraj, a Moravskoslezský kraj. 

Varování před vichřicí trvá až do soboty do odpoledních hodin, kdy by měl vítr začít postupně slábnout. Podle meteorologů může způsobit poškození stromů a lesních porostů a také škody na budovách.

Nebezpečí úrazu představují i uvolněné předměty a zlomené větve, hrozí také možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Meteorologové rovněž radí dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel a omezit túry. 

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mrazivé počasí sevře Česko. Výstraha pro zemědělce a zahrádkáře

20.09.2019 11:45 Meteorologové varovali zemědělce a zahrádkáře před přízemními mrazíky, které se v noci a v sobotu…

Předpověď na noc a sobotu 21. září

20.09.2019 08:47 Tlaková výše se přesune ze střední Evropy k jihovýchodu a po její zadní straně k nám začne proudit…

Počasí o víkendu? Zima je jen začátek

20.09.2019 08:24 Stejně jako dnes v noci se i o víkendu v Česku objeví teploty kolem bodu mrazu. Během dne se ale…

Počasí příští týden? Přinese jedno velké překvapení

20.09.2019 00:09 Aktualizováno Česko svírá tento týden studené počasí. Teploty v noci spadnou až na 2 stupně, během dne se mohou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama