Zabezpečte okna, zbytečně nevycházejte. Žene se mohutná vichřice, varují meteorologové

Část Česka dnes zasáhne silný vítr, který v nárazech dosáhne až rychlosti vichřice. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu proto varují před zbytečným pohybem venku a nabádají k opatrnosti.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Hasiči odstraňují následky orkánu

"Hluboká tlaková níže bude postupovat z Atlantiku nad Francii. Na přední straně této níže zesílí nad naším územím jihovýchodní až jižní proudění," uvedl na svém webu Český hydrometeorologický ústav.

Vítr bude dnes v odpoledních hodinách zesilovat a ve východní části Čech, na Moravě a ve Slezsku bude postupně dosahovat v nárazech rychlosti 15 až 25 m/s (až 90 km/h), v Jeseníkách a Beskydech dokonce 30 m/s (110 km/h). 

Výstraha meteorologů před větrem s nárazy až 90 km/h platí pro Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Olomoucký kraj Zlínský kraj, a Moravskoslezský kraj. 

Varování před vichřicí trvá až do soboty do odpoledních hodin, kdy by měl vítr začít postupně slábnout. Podle meteorologů může způsobit poškození stromů a lesních porostů a také škody na budovách.

Nebezpečí úrazu představují i uvolněné předměty a zlomené větve, hrozí také možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Meteorologové rovněž radí dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel a omezit túry. 

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí na březen: Kdy dorazí to pravé jaro? Nová předpověď zde

23.02.2019 22:04 Aktualizováno Nadprůměrně teplé počasí z posledních dvou týdnů bude pokračovat do konce února a minimálně i v…

V Krkonoších kleslo lavinové nebezpečí. Pozor na led, turisté by měli mít…

23.02.2019 10:44 Lavinové nebezpečí v Krkonoších dnes kleslo ze druhého na první, tedy nejnižší stupeň z pětibodové…

Česko sevřel mráz, v Krkonoších bylo minus 15 stupňů. Pozor na silnicích

23.02.2019 09:39 Silničáři na severu Čech doporučují dnes ráno opatrnost, silnice mohou namrzat. V Libereckém kraji…

Předpověď počasí na noc a neděli 24. února

23.02.2019 08:57 Nad střední Evropou se bude udržovat mohutná tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama