Česko zasypal sníh

České silnice mnohde pokrývá uježděná vrstva sněhu a náledí. Kvůli silnému větru řidiči musejí místy počítat i se sněhovými jazyky. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Pro těžká vozidla nad 3,5 tuny zůstává nesjízdná silnice třetí třídy mezi Vizovicemi a Loučkou na Zlínsku, kterou silničáři přes zimu neudržují. Pro osobní vozidla je sjízdná pouze s řetězy. Kvůli ledovce mají nákladní vozidla zakázaný průjezd také po silnici druhé třídy mezi Hutiskem-Solancem a Velkými Karlovicemi na Vsetínsku. Pro vozidla do 3,5 tuny je úsek sjízdný jen se zimní výbavou.

Na jihu Čech dnes ráno sněžilo na Prachaticku. Jinde jsou hlavní tahy holé, vlhké nebo vymrzlé. Ujetá vrstva sněhu pokrytá posypem zůstává na vozovkách druhé a třetí třídy ve vyšších polohách kraje. ČTK to řekl dispečer správy a údržby silnic Jihočeského kraje. Teploty byly k ránu od minus šesti stupňů Celsia v horách po plus tři stupně Celsia.

Silnice na západě Čech jsou sjízdné. V Plzeňském kraji je sjízdnost bez omezení, v Karlovarském kraji by řidiči měli být opatrní kvůli možnému vzniku náledí. Ledovka, kterou předpovídali meteorologové, ale v kraji aktuálně potíže nedělá. ČTK to řekl dispečer silničářů Karlovarského kraje.

Na východě Čech zůstává ve výše položených oblastech na silnicích sníh. Často je zledovatělý, místy se také tvoří sněhové jazyky. Podle silničářů jsou všechny komunikace s opatrností sjízdné.

Silnice ve vyšších polohách Šumperska a na Jesenicku pokrývá uježděná vrstva sněhu. Místy jsou zbytky rozbředlého sněhu a mohou být zledovatělé, sjízdné jsou tak se zvýšenou opatrností. Vozovky v ostatních částech Olomouckého kraje jsou většinou holé a vlhké, případně mokré. Jízdu v regionu ztěžuje motoristům silný vítr. Vyplývá to z aktuálních informací zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

Na Vysočině pokrývá část silnic nižších tříd vrstva zledovatělého sněhu posypaná drtí, sjízdné jsou s opatrností. Solené hlavní tahy byly dnes ráno holé a vlhké. Teploty v celém kraji jsou nad nulou, řekl ČTK dispečer krajské správy a údržby. Kvůli nárazovému větru se na vozovkách tvořily sněhové jazyky hlavně v pátek večer, dnes k ránu ještě jezdily sypače na Žďársku.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí na Velikonoce? Sluníčko a teploty přes dvacet stupňů

18.04.2019 12:42 Velikonoce klepou na dveře a předpověď počasí ukazuje, že budou stát za to. Česko zasáhnou horké…

Předpověď počasí na noc a pátek 19. dubna

18.04.2019 09:28 Počasí u nás bude nadále ovlivňovat tlaková výše se středem nad Skandinávií, informuje portal.chmi…

Sucho devastuje českou krajinu. Rychlé změny k lepšímu nelze očekávat,…

17.04.2019 12:33 Regionální samosprávy by měly podle premiéra Andreje Babiše (ANO) přijmout opatření k odpovědnému…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 18. dubna

17.04.2019 09:05 Počasí u nás bude nadále ovlivňovat tlaková výše se středem nad Skandinávií, informuje portal.chmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama