Česko zasypal sníh

České silnice mnohde pokrývá uježděná vrstva sněhu a náledí. Kvůli silnému větru řidiči musejí místy počítat i se sněhovými jazyky. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Pro těžká vozidla nad 3,5 tuny zůstává nesjízdná silnice třetí třídy mezi Vizovicemi a Loučkou na Zlínsku, kterou silničáři přes zimu neudržují. Pro osobní vozidla je sjízdná pouze s řetězy. Kvůli ledovce mají nákladní vozidla zakázaný průjezd také po silnici druhé třídy mezi Hutiskem-Solancem a Velkými Karlovicemi na Vsetínsku. Pro vozidla do 3,5 tuny je úsek sjízdný jen se zimní výbavou.

Na jihu Čech dnes ráno sněžilo na Prachaticku. Jinde jsou hlavní tahy holé, vlhké nebo vymrzlé. Ujetá vrstva sněhu pokrytá posypem zůstává na vozovkách druhé a třetí třídy ve vyšších polohách kraje. ČTK to řekl dispečer správy a údržby silnic Jihočeského kraje. Teploty byly k ránu od minus šesti stupňů Celsia v horách po plus tři stupně Celsia.

Silnice na západě Čech jsou sjízdné. V Plzeňském kraji je sjízdnost bez omezení, v Karlovarském kraji by řidiči měli být opatrní kvůli možnému vzniku náledí. Ledovka, kterou předpovídali meteorologové, ale v kraji aktuálně potíže nedělá. ČTK to řekl dispečer silničářů Karlovarského kraje.

Na východě Čech zůstává ve výše položených oblastech na silnicích sníh. Často je zledovatělý, místy se také tvoří sněhové jazyky. Podle silničářů jsou všechny komunikace s opatrností sjízdné.

Silnice ve vyšších polohách Šumperska a na Jesenicku pokrývá uježděná vrstva sněhu. Místy jsou zbytky rozbředlého sněhu a mohou být zledovatělé, sjízdné jsou tak se zvýšenou opatrností. Vozovky v ostatních částech Olomouckého kraje jsou většinou holé a vlhké, případně mokré. Jízdu v regionu ztěžuje motoristům silný vítr. Vyplývá to z aktuálních informací zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

Na Vysočině pokrývá část silnic nižších tříd vrstva zledovatělého sněhu posypaná drtí, sjízdné jsou s opatrností. Solené hlavní tahy byly dnes ráno holé a vlhké. Teploty v celém kraji jsou nad nulou, řekl ČTK dispečer krajské správy a údržby. Kvůli nárazovému větru se na vozovkách tvořily sněhové jazyky hlavně v pátek večer, dnes k ránu ještě jezdily sypače na Žďársku.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pátek 23. srpna

22.08.2019 09:12 Kolem tlakové výše se středem nad Pobaltím k nám začne proudit teplejší vzduch od jihovýchodu,…

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

22.08.2019 08:29 Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Počasí na první zářijové dny: Je to zlé. Začátek školy proprší?

21.08.2019 13:06 Aktualizováno Začátek školy se nezadržitelně blíží a žákům a studentům zbývá už jen několik posledních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama