Kladno kvůli silnému sněžení vyhlásilo kalamitní stav

Kladno dnes odpoledne kvůli hustému sněžení vyhlásilo kalamitní stav. Veškerá technika se soustředí na hlavní tahy, trasy autobusů a křižovatky do kopce.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Sněhová kalamita
doporučujeme

Zásadní je zajistit průjezd městské hromadné dopravy a okolí nemocnic tak, aby fungoval Integrovaný záchranný systém, informovala ČTK mluvčí magistrátu Štěpánka Filipová.

Hromadná doprava se kvůli chumelenici zpožďuje, na pomoc s odklízením sněhu město už ráno povolalo veškerou dostupnou techniku. Operativně pomáhá městská policie.

"Pokud to není nezbytné, nejlepší je zůstat doma. Varujeme před chozením do lesa, těžký sníh láme větve a být tak pod stromy je velmi nebezpečné," uvedl primátor Dan Jiránek (ODS), který kalamitní stav vyhlásil po jednání krizového štábu.

Strážníci situaci neustále sledují a předávají informace společnosti AVE, která má údržbu kladenských silnic a chodníků na starosti. Chumelit by podle předpovědi mělo přestat v pondělí, ráno se proto znovu sejde krizový štáb.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová předpověď počasí: Na Česko se valí mrazy a sníh

23.10.2019 22:00 Aktualizováno Českou republiku zasáhnou mrazy. Teploty klesnou pod nulu a s babím létem se tak definitivně…

Předpověď na noc a čtvrtek 24. října

23.10.2019 09:02 Tlaková výše nad východní Evropou bude slábnout, informuje portal.chmi.cz.

Poslední teplý víkend? Česko zasáhne nemilosrdné počasí

22.10.2019 23:11 Aktualizováno Česká republika má před sebou poslední víkend, při němž teploty vystoupají až na 20 stupňů. Jak…

Počasí kosilo další rekordy. Bylo 24 stupňů

22.10.2019 21:33 V Česku dnes opět padaly teplotní rekordy, zaznamenalo je 45 ze zhruba 150 stanic, které měří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama