Kladno kvůli silnému sněžení vyhlásilo kalamitní stav

Kladno dnes odpoledne kvůli hustému sněžení vyhlásilo kalamitní stav. Veškerá technika se soustředí na hlavní tahy, trasy autobusů a křižovatky do kopce.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Sněhová kalamita
doporučujeme

Zásadní je zajistit průjezd městské hromadné dopravy a okolí nemocnic tak, aby fungoval Integrovaný záchranný systém, informovala ČTK mluvčí magistrátu Štěpánka Filipová.

Hromadná doprava se kvůli chumelenici zpožďuje, na pomoc s odklízením sněhu město už ráno povolalo veškerou dostupnou techniku. Operativně pomáhá městská policie.

"Pokud to není nezbytné, nejlepší je zůstat doma. Varujeme před chozením do lesa, těžký sníh láme větve a být tak pod stromy je velmi nebezpečné," uvedl primátor Dan Jiránek (ODS), který kalamitní stav vyhlásil po jednání krizového štábu.

Strážníci situaci neustále sledují a předávají informace společnosti AVE, která má údržbu kladenských silnic a chodníků na starosti. Chumelit by podle předpovědi mělo přestat v pondělí, ráno se proto znovu sejde krizový štáb.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí děsí hasiče: Česko zasáhne vichřice, vzroste riziko požárů

22.04.2019 15:52 Aktualizováno V úterý bude na většině území Česka vát silný vítr, který může v nárazech dosahovat rychlosti až 70…

Předpověď počasí na noc a úterý 23. dubna

22.04.2019 09:12 Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, postupně brázda…

Počasí se radikálně změní: Česko zasáhnou bouřky, žene se silný vítr

22.04.2019 03:04 Aktualizováno Tlaková výše nad jižní Skandinávií bude slábnout. Na počátku příštího týdne ovlivní počasí zejména…

Suché počasí potrvá, meteorologové opět varují před požáry

21.04.2019 10:55 Výstrahu před požáry pro celou Českou republiku vyhlásil od dnešních 10:00 do odvolání Český…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama