Na Česko se valí další sníh. A hrozí náledí

Na většině území Česka bude v noci na pondělí sněžit a hrozí tvorba náledí. Na Moravě budou asi také dále stoupat hladiny řek. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes večer zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Přidejte svůj názor

Zimní počasí v Praze (3. února 2019).
doporučujeme

Silné sněžení v neděli po celý den komplikovalo v Česku dopravu i dodávky energií. Přes noc může ještě napadnout místy až 15 centimetrů nového sněhu.

Největší příval sněhu hrozí podle meteorologů na Klatovsku v Plzeňském kraji, kde může do půlnoci napadnou pět až 15 centimetrů sněhu. Spolu s dřívějším dnešním sněžením tak napadne dohromady až 25 centimetrů sněhu. Podle meteorologů mohou vzniknout velké problémy v dopravě, takže by lidé neměli vyjíždět autem, pokud nemusí.

Další sníh očekává ČHMÚ na většině území republiky. Výstraha neplatí pouze pro část jižních a východních Čech a jižní Moravy. V Čechách bude padat sníh v první polovině noci na pondělí a ve druhé polovině se přesune na Moravu a Slezsko, kde výstraha platí až do pondělních 06:00. Nového sněhu napadne zhruba od čtyř do 12 centimetrů. Na jihu a východě Čech a celé Moravě a Slezsku hrozí od dnešního večera až do pondělních 09:00 tvorba náledí.

V části Moravy také až do pondělních 12:00 mohou dále stoupat hladiny řek. "Během noci na pondělí mohou hladiny zejména levostranných přítoků Moravy dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity. V pondělí ráno očekáváme dosažení prvního stupně povodňové aktivity na řece Moravě. V některých profilech mohou být krátkodobě dosaženy i druhé stupně povodňové aktivity. Výjimečně může dojít k dosažení prvního stupně povodňové aktivity i na malých tocích v horních částech povodí Jihlavy a Svratky," oznámili meteorologové.

Na první povodňový stupeň, nejnižší ze tří stupňů, vystoupala již dnes odpoledne hladina na Bystřičce nad vodní nádrží ve Zlínském kraji a na řece Svratce v Dalečíně na Vysočině. Na obou místech byly řeky stále na prvním stupni i večer. Hladina Svratky také večer vystoupala až na druhý povodňový stupeň v Borovnici na Vysočině.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí se radikálně změní: Česko zasáhnou bouřky, žene se silný vítr

21.04.2019 15:13 Aktualizováno Tlaková výše nad jižní Skandinávií bude slábnout. Na počátku příštího týdne ovlivní počasí zejména…

Suché počasí potrvá, meteorologové opět varují před požáry

21.04.2019 10:55 Výstrahu před požáry pro celou Českou republiku vyhlásil od dnešních 10:00 do odvolání Český…

Předpověď počasí na noc a pondělí 22. dubna

21.04.2019 08:51 Počasí zejména na východě našeho území ovlivní tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry,…

Letní počasí vydrží do víkendu. Pak se ochladí a čekejte i vydatný déšť

21.04.2019 05:00 Teplé počasí vydrží i v následujících dnech, podle meteorologů bude v příštím týdnu až nezvykle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama