Týden bílé tmy, pak jaro. Česko zasype další sníh, přidají se silné mrazy

Českou republiku zasype tento týden další příval sněhu. Teploty navíc každou noc klesnou až na -12 stupňů a v platnosti nadále zůstává výstraha meteorologů před námrazou a povodněmi. Na konci týdne ale přijdou vytoužené jarní teploty.

Přidejte svůj názor

Sněhová kalamita
doporučujeme

V pondělí bude oblačno až zataženo, na severu a severovýchodě území se místy objeví sněžení. Postupně bude polojasno až skoro jasno, zejména v Čechách. Ve východní polovině území hrozí tvorba zmrazků a náledí. Nejvyšší denní teploty stoupnou na -2 až +2 °C.

V úterý bude oblačno až polojasno, ráno se místy objeví mrznoucí mlhy. Od severozápadu bude přechodně zataženo, na severu a severozápadě Čech se objeví další sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -5 až -9 °C, při malé oblačnosti až na -12 °C. Nejvyšší denní teploty se budou nadále pohybovat kolem -2 až +2 °C. 

Ve středu bude oblačno až polojasno, na jihu až skoro jasno. Nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -8 °C, při sněhové pokrývce na -11 °C. Nejvyšší denní teploty vzrostou na 0 až 4 °C. 

Čtvrtek nebude o moc odlišný. Bude polojasno až oblačno, postupně od západu až zataženo, ojediněle se objeví déšť. Nejnižší noční teploty klesnou na -3 až -7 °C, při sněhové pokrývce na -10 °C. Nejvyšší denní teploty ale vzrostou na 1 až 5 °C.

I v pátek bude oblačno až zataženo, od západu se objeví déšť a sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce na -6 °C. Nejvyšší denní teploty zůstanou na 1 až 5 °C.

O víkendu bude oblačno až zataženo s deštěm a sněžením. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty ale vyrostou na 3 až 8 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na noc a sobotu 27. dubna

26.04.2019 08:59 Studená fronta bude postupovat přes Moravu a Slezsko k východu. Za ní bude na naše území proudit…

loading...

Počasí na víkend: Česko zažije teplotní šok, ženou se bouřky a déšť

26.04.2019 07:14 Dnes postoupí z Německa nad naše území studená fronta. Před ní k nám bude proudit velmi teplý…

Léto v dubnu: Padají teplotní rekordy, bylo přes 25 stupňů

25.04.2019 16:55 Na východě Čech dnes na několika meteorologických stanicích, na nichž se měří déle než 20 let,…

Předpověď počasí na noc a pátek 26. dubna

25.04.2019 09:20 Příliv velmi teplého vzduchu ukončí zvlněná studená fronta, která odpoledne začne od západu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama