Týden bílé tmy, pak jaro. Česko zasype další sníh, přidají se silné mrazy

Českou republiku zasype tento týden další příval sněhu. Teploty navíc každou noc klesnou až na -12 stupňů a v platnosti nadále zůstává výstraha meteorologů před námrazou a povodněmi. Na konci týdne ale přijdou vytoužené jarní teploty.

Přidejte svůj názor

Sněhová kalamita
doporučujeme

V pondělí bude oblačno až zataženo, na severu a severovýchodě území se místy objeví sněžení. Postupně bude polojasno až skoro jasno, zejména v Čechách. Ve východní polovině území hrozí tvorba zmrazků a náledí. Nejvyšší denní teploty stoupnou na -2 až +2 °C.

V úterý bude oblačno až polojasno, ráno se místy objeví mrznoucí mlhy. Od severozápadu bude přechodně zataženo, na severu a severozápadě Čech se objeví další sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -5 až -9 °C, při malé oblačnosti až na -12 °C. Nejvyšší denní teploty se budou nadále pohybovat kolem -2 až +2 °C. 

Ve středu bude oblačno až polojasno, na jihu až skoro jasno. Nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -8 °C, při sněhové pokrývce na -11 °C. Nejvyšší denní teploty vzrostou na 0 až 4 °C. 

Čtvrtek nebude o moc odlišný. Bude polojasno až oblačno, postupně od západu až zataženo, ojediněle se objeví déšť. Nejnižší noční teploty klesnou na -3 až -7 °C, při sněhové pokrývce na -10 °C. Nejvyšší denní teploty ale vzrostou na 1 až 5 °C.

I v pátek bude oblačno až zataženo, od západu se objeví déšť a sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce na -6 °C. Nejvyšší denní teploty zůstanou na 1 až 5 °C.

O víkendu bude oblačno až zataženo s deštěm a sněžením. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty ale vyrostou na 3 až 8 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pátek 20. září

19.09.2019 09:27 Ve studeném vzduchu se bude zvolna přesouvat přes střední Evropu k jihovýchodu tlaková výše,…

Počasí přinese teploty pod nulou. Víme, kdy udeří mrazy

19.09.2019 08:30 Česko se tento týden potýká s citelným ochlazením, hned ten příští se ale opět oteplí. Nárůst…

Počasí příští týden? Přinese jedno velké překvapení

18.09.2019 23:05 Aktualizováno Česko svírá tento týden studené počasí. Teploty v noci spadnou až na 2 stupně, během dne se mohou…

Předpověď na noc a čtvrtek 19. září

18.09.2019 08:59 Po přední straně tlakové výše nad Britskými ostrovy k nám bude i nadále proudit studený vzduch od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama