Zima končí? Do Česka přijde jaro nezvykle brzy, sníh už se jen tak neobjeví

Zatímco v neděli a v pondělí Českou republiku trápily přívaly sněhu, tento týden se spíše ponese v duchu silných mrazů. Už od pátku se ale začne oteplovat a do Česka přijdou první náznaky jara. Sníh už se jen tak neobjeví.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Tento týden bude v Česku ještě mrazivý, můžeme už ale začít pozorovat první známky oteplení. V úterý bude jasno a nejvyšší denní teploty se budou nadále pohybovat kolem -2 až +2 °C. 

I ve středu bude jasno až polojasno, nejnižší noční teploty sice klesnou na -4 až -8 °C, při vyjasnění až na -11 °C, nejvyšší denní teploty ale vzrostou na 0 až 4 °C. 

Ve čtvrtek bude opět jasno až polojasno, postupně od západu až zataženo, ojediněle se objeví déšť. Nejnižší noční teploty klesnou na -3 až -7 °C, při vyjasnění až na -11 °C. Nejvyšší denní teploty ale opět porostou, a to na vzrostou na 1 až 5 °C.

V pátek bude oblačno až zataženo, nejnižší ale klesnou už pouze na -3 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 1 až 5 °C a budou nadále stoupat.

V sobotu totiž bude sice oblačno až zataženo, nejnižší noční teploty ale klesnou jen na +1 až -3 °C. Naopak nejvyšší denní teploty vyrostou na 3 až 7 °C. 

V neděli se oteplí ještě více. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 3 až 8 °C, v Čechách až na 10 °C.

Podobné teploty budou panovat příští týden. V pondělí by mělo být až 7 stupňů nad nulou a i když bude příští týden poměrně deštivý, teploty by se během dne měly pohybovat kolem 5 °C. Příští víkend by opět měly vystoupat až k 10 °C. A klesnout by už pravděpodobně neměly.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí a výstraha ČHMÚ: Na Česko se valí prudké bouřky! Doprovodí je silný…

18.08.2019 23:16 Po tropické neděli dorazí do Česka opět velmi silné bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)…

Počasí čekají velké změny. Předpověď meteorologů nevěstí nic dobrého

18.08.2019 22:00 Aktualizováno V příštím týdnu mohou ještě teploty v ČR vystoupat na tropických 30 stupňů Celsia. Bude ale také…

Předpověď počasí na podzim: Nečekaný začátek školního roku

17.08.2019 22:29 Aktualizováno Zatímco v průběhu srpna nás ještě čeká několik teplých dní, postupně se dočkáme spíše ochlazování,…

Léto se vrací do Česka? Meteorologové mění předpověď

17.08.2019 19:16 Aktualizováno Dlouhodobé předpovědi sice ukazovaly, že od poloviny srpna se v Česku začne ochlazovat, nový výhled…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama