Česko čekají do konce zimy dva mrazivé týdny. Pak přijde jaro

Milovníci zimy mají před sebou už jen několik posledních mrazivých dní, které o víkendu vystřídají jarní teploty. Podle dlouhodobé předpovědi britských meteorologů ale nevydrží dlouho a zima se opět vrátí. I když jen na dva týdny.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Sněhová kalamita
doporučujeme

Během víkendu se v Česku oteplí až na deset stupňů a tento trend se udrží s menšími výkyvy i během příštího týdne a část následujícího. Poslední únorový týden by ale měl být opět studený a teploty budou během noci klesat hluboko pod nulu. Navíc se opět objeví sníh.

Podobná situace bude panovat i během prvního březnového týdne, od druhého ale přijde teplotní skok. Denní teploty opět vzrostou na zhruba 10 stupňů a na této hodnotě už by měly zůstat. Do Česka by tak mělo přijít jaro.

Po zbytek března tak budou teploty klesat nebo stoupat pouze o několik málo stupňů, přičemž nejchladnější bude poslední březnový týden, kdy teploty klesnou k osmi stupňům.

Noční teploty se stále budou pohybovat několik stupňů pod nulou, objevit se tedy i nadále mohou mrazy. Sněžení by ale už mělo být v nižších polohách pouze ojedinělou záležitostí.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí a výstraha ČHMÚ: Na Česko se valí prudké bouřky! Doprovodí je silný…

18.08.2019 23:16 Po tropické neděli dorazí do Česka opět velmi silné bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)…

Počasí čekají velké změny. Předpověď meteorologů nevěstí nic dobrého

18.08.2019 22:00 Aktualizováno V příštím týdnu mohou ještě teploty v ČR vystoupat na tropických 30 stupňů Celsia. Bude ale také…

Předpověď počasí na podzim: Nečekaný začátek školního roku

17.08.2019 22:29 Aktualizováno Zatímco v průběhu srpna nás ještě čeká několik teplých dní, postupně se dočkáme spíše ochlazování,…

Léto se vrací do Česka? Meteorologové mění předpověď

17.08.2019 19:16 Aktualizováno Dlouhodobé předpovědi sice ukazovaly, že od poloviny srpna se v Česku začne ochlazovat, nový výhled…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama