Předpověď počasí na jaro: Dlouho si ho neužijeme, vystřídají ho bouřky a léto

Nadcházející oteplení, které do Česka přijde během víkendu, sice ještě neznamená příchod jara, značí ale blížící se oteplování. Těch pravých jarních teplot bychom se měli dočkat až za měsíc, moc dlouho si je ale neužijeme.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Jaro
doporučujeme

Už za pár dní teploty v Česku vyšplhají k téměř deseti stupňům, dlouho na této hodnotě ale nevydrží. Po zhruba týdnu přijde opětovně ochlazení, silné mrazy a sněžení. To by se mělo podle dlouhodobé předpovědi britských meteorologů v Česku udržet až do začátku března.

Ty pravé jarní teploty přijdou až poté. Od druhého březnového týdne by se teploty přes den měly pohybovat kolem 10 stupňů stabilně a noční teploty by pod nulu měly klesat už jen výjimečně. 9. března by měl být den, kdy do Česka přijde jaro.

Hned následující týden ale proprší a ačkoliv se budou teploty pohybovat mezi 8 a 13 stupni, sluníčka si moc neužijeme. Přinejlepším by mělo být polojasno nebo oblačno.

Během posledního březnového týdne se do Česka vrátí známky zimy. Denní teploty poklesnou a v noci by se měly propadnout několik stupňů pod bod mrazu. Vznikne pravděpodobně námraza nebo ledovka, která by se měla objevovat až do začátku dubna.

V novém měsíci teploty opět vzrostou a vrátí se další déšť. Ten by měl s občasnými výkyvy vydržet i v průběhu druhého dubnového týdne. Průměrné denní teploty by se v tomto období měly pohybovat kolem 13 až 15 stupňů.

Vyjasnění by mělo přijít ke konci měsíce. Posledních deset dubnových dní by také měly vzrůstat teploty, a to až na letních 20 stupňů a více. V tu chvíli nám dá jaro pravděpodobně sbohem.

Konec dubna by měl být oblačný, ale bez deště. Na přelomu dubna a května se však podle meteorologů mohou vyskytnou bouřky, které začátkem května přejdou v další deště.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí děsí hasiče: Česko zasáhne vichřice, vzroste riziko požárů

22.04.2019 15:52 Aktualizováno V úterý bude na většině území Česka vát silný vítr, který může v nárazech dosahovat rychlosti až 70…

Předpověď počasí na noc a úterý 23. dubna

22.04.2019 09:12 Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, postupně brázda…

Počasí se radikálně změní: Česko zasáhnou bouřky, žene se silný vítr

22.04.2019 03:04 Aktualizováno Tlaková výše nad jižní Skandinávií bude slábnout. Na počátku příštího týdne ovlivní počasí zejména…

Suché počasí potrvá, meteorologové opět varují před požáry

21.04.2019 10:55 Výstrahu před požáry pro celou Českou republiku vyhlásil od dnešních 10:00 do odvolání Český…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama