Předpověď počasí na jaro: Dlouho si ho neužijeme, vystřídají ho bouřky a léto

Nadcházející oteplení, které do Česka přijde během víkendu, sice ještě neznamená příchod jara, značí ale blížící se oteplování. Těch pravých jarních teplot bychom se měli dočkat až za měsíc, moc dlouho si je ale neužijeme.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Jaro

Už za pár dní teploty v Česku vyšplhají k téměř deseti stupňům, dlouho na této hodnotě ale nevydrží. Po zhruba týdnu přijde opětovně ochlazení, silné mrazy a sněžení. To by se mělo podle dlouhodobé předpovědi britských meteorologů v Česku udržet až do začátku března.

Ty pravé jarní teploty přijdou až poté. Od druhého březnového týdne by se teploty přes den měly pohybovat kolem 10 stupňů stabilně a noční teploty by pod nulu měly klesat už jen výjimečně. 9. března by měl být den, kdy do Česka přijde jaro.

Hned následující týden ale proprší a ačkoliv se budou teploty pohybovat mezi 8 a 13 stupni, sluníčka si moc neužijeme. Přinejlepším by mělo být polojasno nebo oblačno.

Během posledního březnového týdne se do Česka vrátí známky zimy. Denní teploty poklesnou a v noci by se měly propadnout několik stupňů pod bod mrazu. Vznikne pravděpodobně námraza nebo ledovka, která by se měla objevovat až do začátku dubna.

V novém měsíci teploty opět vzrostou a vrátí se další déšť. Ten by měl s občasnými výkyvy vydržet i v průběhu druhého dubnového týdne. Průměrné denní teploty by se v tomto období měly pohybovat kolem 13 až 15 stupňů.

Vyjasnění by mělo přijít ke konci měsíce. Posledních deset dubnových dní by také měly vzrůstat teploty, a to až na letních 20 stupňů a více. V tu chvíli nám dá jaro pravděpodobně sbohem.

Konec dubna by měl být oblačný, ale bez deště. Na přelomu dubna a května se však podle meteorologů mohou vyskytnou bouřky, které začátkem května přejdou v další deště.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Česka se vrací zima. O víkendu přijde teplotní šok, teploty spadnou…

21.02.2019 08:04 Počasí si s Českem poslední dny pohrává a jinak tomu nebude ani o víkendu. Zatímco teploty…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 21. února

20.02.2019 09:01 Po okraji rozsáhlé tlakové výše, která se bude přesunovat z Alp nad západní Evropu, bude postupovat…

Nachystejte si deštníky, konec týdne bude deštivý. O víkendu se ale počasí…

20.02.2019 08:17 Zatímco předchozí dny byly teple a slunné, konec týdne bude deštivý. Podle meteorologů můžeme…

Jaro v únoru: I dnes padaly teplotní rekordy, ve středu se počasí pokazí

19.02.2019 16:42 Také dnes panovalo v Česku většinou teplé počasí. Nejvýš se teplota vyšplhala v Osoblaze na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama