Na Česko se žene fronta. Bude foukat velmi silný vítr, hrozí ledovka

Na západě Čech hrozí v sobotu dopoledne vznik ledovky. Ve Frýdlantském výběžku, Jeseníkách a Beskydech bude v sobotu přes den foukat silný vítr. Vyplývá to z dnes zveřejněného varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Počasí
doporučujeme

Srážky ve formě deště nebo deště se sněhem přinese do Česka v sobotu ráno fronta postupující od západu. Na horách bude podle meteorologů sněžit a během dne bude foukat čerstvý vítr.

"Zejména na západě a jihozápadě Čech, kde se teploty v průběhu rána udrží pod bodem mrazu, se na prochlazeném povrchu bude vytvářet slabá ledovka," upozorňuje ČHMÚ. Výstraha před ledovkou platí pro Karlovarský a Plzeňský kraj v sobotu od 5:00 do 9:00.

Na silný vítr by se v sobotu měli připravit lidé ve Frýdlantském výběžku a v oblasti Jeseníků a Beskyd, zejména na severní závětrné straně hor. V nárazech může foukat rychlostí až 70 kilometrů v hodině, na hřebenech hor ještě zhruba o 20 kilometrů rychleji. Lidé by proto měli omezit horské túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií. V sobotu odpoledne bude vítr postupně slábnout.

Varování meteorologů před silným větrem platí pro sobotu od 5:00 do 16:00. Týká se okresů Liberec, Jeseník, Šumperk, Bruntál, Frýdek-Místek, Nový Jičín a Opava.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, později odpoledne a večer od západu místy déšť nebo mrholení, v závěru dne v Čechách v polohách nad 800 m sněžení. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s. Na severovýchodě čerstvý vítr 6 až 11 m/s, s nárazy 15 až 20 m/s, na horách 20 až 30 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Oblačno až zataženo, místy déšť, nad 600 m sněžení. Později místy přeháňky, většinou sněhové, četnější na horách. Nejnižší noční teploty +4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s, informuje portal.chmi.cz.

Předpověď na úterý (00-24):
Proměnlivá velká oblačnost, na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky, četnější na horách. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pátek 20. září

19.09.2019 09:27 Ve studeném vzduchu se bude zvolna přesouvat přes střední Evropu k jihovýchodu tlaková výše,…

Počasí přinese teploty pod nulou. Víme, kdy udeří mrazy

19.09.2019 08:30 Česko se tento týden potýká s citelným ochlazením, hned ten příští se ale opět oteplí. Nárůst…

Počasí příští týden? Přinese jedno velké překvapení

18.09.2019 23:05 Aktualizováno Česko svírá tento týden studené počasí. Teploty v noci spadnou až na 2 stupně, během dne se mohou…

Předpověď na noc a čtvrtek 19. září

18.09.2019 08:59 Po přední straně tlakové výše nad Britskými ostrovy k nám bude i nadále proudit studený vzduch od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama