Do Česka přišlo jaro. Velká předpověď počasí

Českou republiku zasáhly o víkendu první jarní teploty. Podle dlouhodobé předpovědi rozhodně nebyly poslední, během noci sice ještě bude klesat teplota pod nulu, ve dne by už ale mrznout nemělo.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Jaro
doporučujeme

Zdá se, že Česko má letošní zimu úspěšně za sebou. Nejen, že by v následujících dnech neměly teploty klesnout pod 5 stupňů, během dne by se dokonce měly pohybovat kolem 9 až 11 stupňů.

Nejchladnějším dnem tohoto týdne by mělo být úterý, kdy mohou teploty ještě mírně klesnout k nule. Poté by ale měly stoupnout na 7 až 9 stupňů a tam se udržet i celý příští týden.

Výjimku budou tvořit noční teploty, které mohou místy klesat až 7 stupňů pod nulu. Rovněž by se tento týden mělo ještě vyskytnout sněžení. 

Poslední únorový týden by teploty měly překročit hranici 10 stupňů, následně ale opět dojde k propadu teplot. Ty na začátku března vyrostou pouze na zhruba 5 stupňů, zatímco v noci klesnou na -5. 

Druhý březnový týden sice podle dlouhodobé předpovědi britských meteorologů proprší, teploty ale opět vyrostou až na 11 stupňů. A tam už by se měly udržet do konce března.

V dubnu by pak měly pozvolna stoupat a navzdory četným srážkám by se v polovině měsíce měly teploty pohybovat kolem 15 stupňů, na konci měsíce dokonce až kolem 20 stupňů nad nulou.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí a výstraha ČHMÚ: Na Česko se valí prudké bouřky! Doprovodí je silný…

18.08.2019 23:16 Po tropické neděli dorazí do Česka opět velmi silné bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)…

Počasí čekají velké změny. Předpověď meteorologů nevěstí nic dobrého

18.08.2019 22:00 Aktualizováno V příštím týdnu mohou ještě teploty v ČR vystoupat na tropických 30 stupňů Celsia. Bude ale také…

Předpověď počasí na podzim: Nečekaný začátek školního roku

17.08.2019 22:29 Aktualizováno Zatímco v průběhu srpna nás ještě čeká několik teplých dní, postupně se dočkáme spíše ochlazování,…

Léto se vrací do Česka? Meteorologové mění předpověď

17.08.2019 19:16 Aktualizováno Dlouhodobé předpovědi sice ukazovaly, že od poloviny srpna se v Česku začne ochlazovat, nový výhled…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama