Do Česka přišlo jaro. Velká předpověď počasí

Českou republiku zasáhly o víkendu první jarní teploty. Podle dlouhodobé předpovědi rozhodně nebyly poslední, během noci sice ještě bude klesat teplota pod nulu, ve dne by už ale mrznout nemělo.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Jaro

Zdá se, že Česko má letošní zimu úspěšně za sebou. Nejen, že by v následujících dnech neměly teploty klesnout pod 5 stupňů, během dne by se dokonce měly pohybovat kolem 9 až 11 stupňů.

Nejchladnějším dnem tohoto týdne by mělo být úterý, kdy mohou teploty ještě mírně klesnout k nule. Poté by ale měly stoupnout na 7 až 9 stupňů a tam se udržet i celý příští týden.

Výjimku budou tvořit noční teploty, které mohou místy klesat až 7 stupňů pod nulu. Rovněž by se tento týden mělo ještě vyskytnout sněžení. 

Poslední únorový týden by teploty měly překročit hranici 10 stupňů, následně ale opět dojde k propadu teplot. Ty na začátku března vyrostou pouze na zhruba 5 stupňů, zatímco v noci klesnou na -5. 

Druhý březnový týden sice podle dlouhodobé předpovědi britských meteorologů proprší, teploty ale opět vyrostou až na 11 stupňů. A tam už by se měly udržet do konce března.

V dubnu by pak měly pozvolna stoupat a navzdory četným srážkám by se v polovině měsíce měly teploty pohybovat kolem 15 stupňů, na konci měsíce dokonce až kolem 20 stupňů nad nulou.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí: Jak bude o víkendu? Do Česka se přižene teplo

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Česká republika zažije po několika měsících první teplý víkend. Rtuť na teploměru vyšplhá až na…

V Česku padaly teplotní rekordy, bylo více než 15 stupňů

15.02.2019 19:48 Teploty na několika místech Česka dnes vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5…

Předpověď počasí na noc a sobotu 16. února

15.02.2019 08:58 Tlaková výše bude nad naším územím zvolna slábnout a ustupovat k jihovýchodu, informuje portal.chmi…

Předpověď počasí na noc a pátek 15. února

14.02.2019 09:35 V teplejším vzduchu se bude střed rozsáhlé tlaková výše zvolna přesunovat z Bavorska do Čech,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama