Washington zasypal sníh. Z kamionu utekly slepice

Americký stát Washington na severozápadě země u hranic s Kanadou od počátku měsíce čelí nezvyklým přívalům sněhu, které obyvatele potrápily i dnes. Řada škol napříč státem včetně Washingtonské univerzity dnes zůstala uzavřená a místní zákonodárný sbor ve státní metropoli Olympii zrušil dnešní zasedání.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

V Seattlu, největším washingtonském městě, rozmary zimního počasí zkomplikovaly dopravu. Na místním letišti od začátku února napadlo 36 centimetrů, město totiž tento měsíc postihly již tři sněhové bouře. AP k tomu poznamenala, že region je zvyklý spíše na hodně deštivé zimy a ne na sněžení.

Národní meteorologická služba (NWS) uvedla, že tolik sněhu, co od počátku měsíce napadlo v Seattlu, město během žádného únoru za posledních 70 let nezažilo. Poslední bouře do města a okolí přinesla na 15 centimetrů sněhu, další centimetry pak připadnou dnes a zítra. Počasí se podle meteorologů umoudří až v úterý odpoledne.

"V místech, kde se sněžení změní v déšť, je nutné na silnicích počítat se sněhovou břečkou," varovala NWS. Na kluzkých silnicích policie eviduje několik nehod. Nedaleko Olympie dostal na dálnici smyk a havaroval nákladní vůz převážející živý kuřata, část zvířat unikla, řidič ale vyvázl bez zranění.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Třetina Česka je vyprahlá. Brzy může nastat opačný extrém, varuje biolog

21.02.2019 14:15 Aktualizováno Na třetině území České republiky jsou podzemní vody před začátkem jara ve stavu silného nebo…

Předpověď počasí na noc a pátek 22. února

21.02.2019 09:19 Za studenou frontou se bude rozšiřovat ze Skandinávie nad střední Evropu tlaková výše, informuje…

Do Česka se vrací zima. O víkendu přijde teplotní šok, teploty spadnou…

21.02.2019 08:04 Počasí si s Českem poslední dny pohrává a jinak tomu nebude ani o víkendu. Zatímco teploty…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 21. února

20.02.2019 09:01 Po okraji rozsáhlé tlakové výše, která se bude přesunovat z Alp nad západní Evropu, bude postupovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama