Zima se loučí. Kdy bude naposledy sněžit a mrznout?

Úterý bude jedním z posledních dní, kdy se budou teploty denní pohybovat kolem nuly. Od středy o několik stupňů vzrostou a o víkendu by na našem území měly dokonce dosáhnout 10 °C. Přesto bude teplota v noci ještě klesat místy i pod bod mrazu. Kdy se zimních teplot definitivně zbavíme?

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Zimní počasí v Praze
doporučujeme

Výhled počasí do konce února je podle britských meteorologů příznivý. V převážné většině by se maxima měla pohybovat kolem 5 až 10 °C, jen ke konci měsíce se mírně ochladí.

Teploty v noci však budou nadále klesat pod nulu. především poslední týden bude v noci a k ránu mrazivý a teploty klesnou na zhruba -5 °C, navzdory tomu že přes den vyrostou o více než 10 °C.

Podobně na tom bude i první týden v březnu, kdy by se denní teploty měly pohybovat kolem 5 °C, zatímco ty noční klesnou až  k -5 °C. Ve druhém březnovém týdnu by se pak měly pohybovat kolem nuly.

Obdobné počasí Česko zasáhne i na konci března. Vysoké denní teploty vystřídají noční mrazy, které mohou přerůst v náledí a ledovku. Teploty kolem -2 °C nebudou výjimkou.

Řidiči by měli nechat obuté zimní gumy i během prvního týdne v dubnu, kdy teploty sice vyrostou nad nulu, místy ale budou sklouzávat k bodu mrazu. Od druhého dubnového týdne se ale začne výrazněji oteplovat i v noci a teploty by mohly dosáhnout až 5 °C.

S mrazy se pravděpodobně naposledy v noci a po ránu setkáme přesně v polovině dubna, kdy by měly teploty naposledy klesnout pod bod mrazu. Od té doby začnou strmě stoupat a ke konci měsíce by se noční teploty měly pohybovat dokonce kolem 10  °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová předpověď počasí: Na Česko se valí mrazy a sníh

23.10.2019 22:00 Aktualizováno Českou republiku zasáhnou mrazy. Teploty klesnou pod nulu a s babím létem se tak definitivně…

Předpověď na noc a čtvrtek 24. října

23.10.2019 09:02 Tlaková výše nad východní Evropou bude slábnout, informuje portal.chmi.cz.

Poslední teplý víkend? Česko zasáhne nemilosrdné počasí

22.10.2019 23:11 Aktualizováno Česká republika má před sebou poslední víkend, při němž teploty vystoupají až na 20 stupňů. Jak…

Počasí kosilo další rekordy. Bylo 24 stupňů

22.10.2019 21:33 V Česku dnes opět padaly teplotní rekordy, zaznamenalo je 45 ze zhruba 150 stanic, které měří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama