Česko zasáhnou příští týden extrémní teploty

Zima řekla Česku definitivně sbohem. Ještě ve středu hrozí na řadě míst v Česku sněžení, zároveň se ale oteplí až na 7 stupňů. Růst teplot bude podle meteorologů pokračovat a příští týden dosáhnou až značně nadprůměrných 15 stupňů, což je na únor velmi neobvyklé.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Jarní obloha

Ve středu bude oblačno až zataženo, na severu a východě se ale ještě místy objeví sněžení přecházející do deště se sněhem. Postupně však dojde k ustávání srážek a v jihozápadní polovině území bude polojasno. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 3 až 7 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno, od západu postupně polojasno až skoro jasno. Na východě, zpočátku i na severu, se místy objeví déšť a mlhy. Nejnižší noční klesnou na teploty +4 až 0 °C, nejvyšší denní teploty ale stoupnou na 6 až 10 °C. 

V pátek bude jasno až polojasno, ráno a dopoledne se ojediněle objeví mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty klesnou na +1 až -3 °C, při sněhové pokrývce až na -5 °C. Nejvyšší denní teploty ale ještě více porostou, a to na 7 až 11 °C. 

Oteplovat se bude i v sobotu, kdy bude jasno, jen ráno a dopoledne se ojediněle objeví mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty zůstanou na +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty vyrostou na 8 až 12 °C. 

V neděli bude jasno nebo skoro jasno, jen v noci a ráno se místy objeví mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den. Nejnižší noční teploty opět zůstanou na +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty na 8 až 12 °C.

Příští týden bude převážně jasno až polojasno, postupně ale dojde k přibývání oblačnosti a místy se objeví déšť. Nejnižší noční teploty budou stoupat z 0 až -5 °C na +3 až -2°C. Nejvyšší denní teploty mohou dosáhnout na únor až extrémních teplot o hodnotách 15 °C.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak daleko do budoucna lze spolehlivě předpovědět počasí?

18.02.2019 09:20 Předpověď počasí je věda založená na řadě výpočtů, modelů a znalosti fyzikálních zákonitostí. Jenže…

Předpověď počasí na noc a úterý 19. února

18.02.2019 09:03 Vliv tlakové výše nad východní Evropou na počasí u nás zeslábne a přes naše území bude od…

Vedro a prudké ochlazení? Velká předpověď počasí do března

17.02.2019 22:07 Aktualizováno Následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné. Nezvykle teplo by mělo být především hned v…

Kdy do Česka dorazí tropy? Velká předpověď na jaro a léto

17.02.2019 22:07 Aktualizováno Jaro přišlo do Česka s předstihem a už začalo trhat teplotní rekordy. Podle meteorologů bude tento…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama