Kdy do Česka dorazí tropy? Velká předpověď na jaro a léto

Jaro přišlo do Česka s předstihem a už začalo trhat teplotní rekordy. Podle meteorologů bude tento jev letos pravděpodobně pokračovat. Dlouhodobé předpovědi počasí navíc ukazují, že až na několik výjimek by minimálně do podzimu denní teplota už neměla klesnout pod zhruba 5 stupňů.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Počasí
doporučujeme

Ukázkou bude hned příští týden, kdy by se nejvyšší denní teploty měly pohybovat kolem 10 až 12 stupňů. Výjimku bude tvořit poslední únorový týden, kdy se ochladí na zhruba čtyři stupně a v noci klesnou teploty hlouběji pod bod mrazu.

Stejná situace bude panovat během prvního březnového týdne, kdy by se měly denní teploty pohybovat kolem 4 stupňů, noční pak kolem -4. Jak ale ukazují předpovědní modely britských meteorologů, následně se začne oteplovat.

Po zbytek března by se teploty měly pohybovat kolem 10 stupňů, přičemž poslední březnový týden dokonce vyrostou až na 15 stupňů. Navzdory tomu, že v polovině dubna by se ještě mohlo vrátit sněžení, teploty se i v tomto měsíci budou zpočátku pohybovat kolem 13 až 15 stupňů, koncem měsíce stoupnou až k 20 stupňům.

Květen bude poměrně deštivý a teploty podle předpovědních modelů opět klesnou na zhruba 15 stupňů. Koncem měsíce by ale teploty měly opět stoupat.

I letos nás čekají tropické dny, které by se mohly objevit už v červnu. Dlouhodobé předpovědi na červen a další měsíce jsou už značně neurčité a nepřesné, přesto ukazují, že s určitou pravděpodobností by se v tomto měsíci měly objevit tropické dny.

V červenci a v srpnu by pak teploty měly stoupat přes 30 °C a v maximech by mohly místy dosahovat až 38 °C. Extrémním teplotám se tak Česko nevyhne ani letos.

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a středu 17. července

16.07.2019 09:13 Nad střední Evropou se bude nacházet nevýrazné tlakové pole, uvedl portal.chmi.cz

Počasí na konci prázdnin? Výlety na poslední chvíli zrušte, nestály by za…

16.07.2019 08:37 Česko prožívá poměrně chladné léto a situace se nezlepší ani v jeho druhé polovině, naopak. Ke…

Na Česko se valí mlhy, deště, bouřky. Počasí bude stát za to

15.07.2019 22:31 Aktualizováno Počasí bude v Česku tento týden náležitě proměnlivé. Zatímco zpočátku se po ránu budou objevovat…

Sucho v Česku má katastrofální následky, úrodu navíc decimují hraboši

15.07.2019 16:43 Sucho z Česka během minulého týdne mírně ustoupilo, trpí jím především severní polovina republiky.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama