Přes den vedro, v noci silný mráz. Příští týden bude počasí lámat rekordy

Příští týden budou teploty v Česku dosahovat až 15 stupňů, v noci ale klesnou téměř k -10. Pravděpodobně tak bude pokračovat překonávání teplotních rekordů, k němuž už několik dní dochází.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Po dešti
doporučujeme

V pondělí bude podle meteorologů jasno až polojasno. Zpočátku se místy objeví mlhy nebo nízká oblačnost, ráno mlhy i mrznoucí. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, nejvyšší denní teploty ale vystoupají na 8 až 12 °C, v Čechách a ve Slezsku až na 15 °C.

I v úterý se očekává jasno nebo polojasno, a večer se ale místy objeví přeháňky, nad 800 m i sněhové. Nejnižší noční teploty zůstanou na 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 8 až 12 °C, ve Slezsku až na 14 °C.

Ve středu bude převážně oblačno, ojediněle se objeví déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty kolem 5 až 9 °C, na jihovýchodě až kolem 11 °C. 

Čtvrtek přinese oblačnou až zataženou oblohu, na většině území se objeví déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty zůstanou na +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty klesnou na 4 až 8 °C, na jihovýchodě až na 10 °C.

V pátek bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, nad 600 m
sněhové. Postupně dojde k ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší
noční teploty stoupnou na 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 3 až 7 °C.

O víkendu bude převážně polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty klesnou v sobotu na -2 až -7 °C, v dalších dnech na +1 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty v sobotu vyrostou na 2 až 7 °C, v dalších dnech na 5 až 10 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ničivé bouřky se přehnaly přes Olomoucký kraj, hasiči mají pohotovost

16.06.2019 15:30 Aktualizováno Přes Olomoucký kraj se dnes odpoledne opět přehnaly silné bouřky. Hasiči už zaznamenali více než…

Druhá Afrika? Počasí zásadně mění Česko, na vodu si nezvykejte, varuje…

16.06.2019 15:15 Aktualizováno Vysoké teploty a sucho opět začínají trápit celé Česko. Problém rozebral odborník z Ústavu pro…

Bouřlivé počasí devastovalo Česko. Lidé uvázli na ostrově uprostřed rybníka

16.06.2019 13:59 Aktualizováno Po sobotní večerní bouřce se v Táboře sesunula půda a zasypala osobní vůz. Nikdo se nezranil. Ulice…

Bouřky zpřetrhaly elektrické vedení, bez proudu bylo 34 tisíc domácností

16.06.2019 12:05 Bouřky, které se v sobotu večer a v noci prohnaly přes Českou republiku, způsobily kromě dopravních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama