Česko zasáhnou arktické mrazy a silný vítr. Kdy přijde opět jaro?

Navzdory překvapivému oteplení a několika pokořeným teplotním rekordům má Česko před sebou mrazivý víkend. Teploty klesnou na méně než -10 stupňů °C a jarní počasí tak na chvíli opět vystřídají kruté mrazy. Už příští týden se ale jarní teploty opět vrátí.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

V noci teploty klesnou hluboko pod bod mrazu

V sobotu bude sice jasno až polojasno, objeví se ale mrznoucí mlhy a nejnižší noční teploty klesnou až na -11 °C. Nejvyšší denní teploty pak spadnou na -1 až +3 °C v maximech. 

Nedělu bude velmi podobná. Skoro jasné až polojasné počasí doprovodí  mrznoucí mlhy a nejnižší noční teploty klesnou až na -10 °C. Nejvyšší denní teploty al vzrostou, a to na 2 až 6 °C.

V pondělí se začne postupně oteplovat. Bude polojasno až oblačno, ráno a dopoledne se ještě ojediněle objeví mlhy, nejnižší noční teploty ale klesnou už jen na 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty pak vyrostou na 7 až 11 °C.

I v úterý bude oblačno až polojasno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty pak vyrostou na 9 až 13 °C. Do Česka se tak vrátí jaro.

Po zbytek týdne bude polojasno až skoro jasno. Ráno a dopoledne se ojediněle objeví mlhy nebo zataženo s nízkou oblačností. Nejnižší noční teploty ale vyrostou na +4 až -1 °C a nejvyšší denní teploty na 9 až 14 °C.

Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Krkonoších platí 3. stupeň nebezpečí, mohou se utrhnout velké laviny

20.03.2019 11:16 V Krkonoších dál platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti. Tento lavinový stupeň je…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 21. března

20.03.2019 09:10 Nad západní a střední Evropou se bude udržovat rozsáhlá tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Velká předpověď počasí do konce jara. Na teplo si ještě počkáme

20.03.2019 08:44 Teploty v Česku v posledních dnech dosahovaly rekordních hodnot, na začátku tohoto týdne ale přišlo…

Teploty spadnou, žene se sníh. Velká předpověď počasí

19.03.2019 22:20 Aktualizováno Česko se po prosluněné neděli opět probouzí do mrazivých rán. Teploty v noci a ráno dokonce spadnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama