Mrznout bude ještě několik týdnů. Přezutí na letní gumy odložte

Českou republiku čeká podle dlouhodobého výhledu počasí ještě několik týdnů mrazů. Ty se sice neobjeví každý den či každou noc, občas ale potrápí především řidiče. Na přezutí na letní gumy by tak navzdory jarnímu počasí neměli spěchat.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Počasí v Česku v uplynulém týdnu lámalo teplotní rekordy a v maximech šplhalo až na 17 stupňů. Víkend je ale ukázkou toho, že se zbytky zimy mohou ještě vrátit. Teploty v noci klesaly a ještě budou klesat na několik stupňů pod bod mrazu a v pátek večer dokonce náledí uzavřelo dálnici D1.

Podle dlouhodobého výhledu počasí britských meteorologů pro Českou republiku se podobné výkyvy teplot budou v následujících měsících ještě několikrát opakovat. Například příští týden teploty během dne opět dosáhnou až 15 stupňů, navazující dva týdny ale v noci opět klesnou pod nulu.

Pod bod mrazu by měly teploty v noci a k ránu klesnou i za měsíc, tedy na konci března. Začátek dubna sice přinese opět teplejší počasí, i přesto by se ale teploty mohly pohybovat během nuly a není vyloučeno, že se neobjeví náledí. Mrazy by měly definitivně ustoupit až v průběhu měsíce.

V pozoru by tak měli být především řidiči, kteří zvažují přezutí na letní gumy dříve než v polovině dubna. Zákon je totiž v tomto ohledu benevolentní a nenařizuje řidičům, aby měli povinně obuté zimní gumy do 31. března, pokud se předpokládá, že se na silnici už neobjeví souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Výraznější oteplení meteorologové očekávají až s příchodem května, kdy by se měly nejvyšší denní teploty pohybovat kolem 20 stupňů a teploty v noci by měly dosahovat 10 stupňů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a úterý 20. srpna

19.08.2019 09:29 Počasí u nás bude i nadále ovlivňovat zvlněná studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Zima, bouřky i tropy. Počasí tříští Česko na kusy. Jak bude u vás?

19.08.2019 08:25 Česká republika si v nadcházejících dnech užije roztříštěného počasí, které ji rozdělí na dvě…

Počasí a výstraha ČHMÚ: Na Česko se valí prudké bouřky! Doprovodí je silný…

18.08.2019 23:16 Po tropické neděli dorazí do Česka opět velmi silné bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)…

Počasí čekají velké změny. Předpověď meteorologů nevěstí nic dobrého

18.08.2019 22:00 Aktualizováno V příštím týdnu mohou ještě teploty v ČR vystoupat na tropických 30 stupňů Celsia. Bude ale také…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama