Mrznout bude ještě několik týdnů. Přezutí na letní gumy odložte

Českou republiku čeká podle dlouhodobého výhledu počasí ještě několik týdnů mrazů. Ty se sice neobjeví každý den či každou noc, občas ale potrápí především řidiče. Na přezutí na letní gumy by tak navzdory jarnímu počasí neměli spěchat.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Počasí v Česku v uplynulém týdnu lámalo teplotní rekordy a v maximech šplhalo až na 17 stupňů. Víkend je ale ukázkou toho, že se zbytky zimy mohou ještě vrátit. Teploty v noci klesaly a ještě budou klesat na několik stupňů pod bod mrazu a v pátek večer dokonce náledí uzavřelo dálnici D1.

Podle dlouhodobého výhledu počasí britských meteorologů pro Českou republiku se podobné výkyvy teplot budou v následujících měsících ještě několikrát opakovat. Například příští týden teploty během dne opět dosáhnou až 15 stupňů, navazující dva týdny ale v noci opět klesnou pod nulu.

Pod bod mrazu by měly teploty v noci a k ránu klesnou i za měsíc, tedy na konci března. Začátek dubna sice přinese opět teplejší počasí, i přesto by se ale teploty mohly pohybovat během nuly a není vyloučeno, že se neobjeví náledí. Mrazy by měly definitivně ustoupit až v průběhu měsíce.

V pozoru by tak měli být především řidiči, kteří zvažují přezutí na letní gumy dříve než v polovině dubna. Zákon je totiž v tomto ohledu benevolentní a nenařizuje řidičům, aby měli povinně obuté zimní gumy do 31. března, pokud se předpokládá, že se na silnici už neobjeví souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Výraznější oteplení meteorologové očekávají až s příchodem května, kdy by se měly nejvyšší denní teploty pohybovat kolem 20 stupňů a teploty v noci by měly dosahovat 10 stupňů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku počasí lámalo rekordy, bylo téměř 30 stupňů

26.04.2019 17:46 Rekordní teploty pro 26. duben dnes meteorologové zaznamenali zhruba na 30 stanicích ze 150, které…

Počasí aktuálně: Česko zasáhnou silné bouřky, kroupy a vichřice

26.04.2019 16:55 Aktualizováno Současné teplé a suché počasí dnes odpoledne a večer ukončí v Čechách studená fronta. V Praze,…

Předpověď počasí na noc a sobotu 27. dubna

26.04.2019 08:59 Studená fronta bude postupovat přes Moravu a Slezsko k východu. Za ní bude na naše území proudit…

Počasí na víkend: Česko zažije teplotní šok, ženou se bouřky a déšť

26.04.2019 07:14 Dnes postoupí z Německa nad naše území studená fronta. Před ní k nám bude proudit velmi teplý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama