Počasí na březen: Kdy dorazí to pravé jaro? Nová předpověď zde

Nadprůměrně teplé počasí z posledních dvou týdnů bude pokračovat do konce února a minimálně i v první polovině března. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Celkově by období od 25. února do 24. března mělo zůstat teplotně nadnormální.

"Po relativně suchém počasí z posledních týdnů bude následovat o něco vlhčí počasí, přičemž týdenní úhrny srážek budou kolísat na hranici normálních a podnormálních hodnot. Období jako celek z pohledu srážek by mělo být normální až podnormální," uvedl portal.chmi.cz. 

Po nadprůměrně teplém pracovním týdnu se sice do Česka dostal v pátek studený vzduch, po krátkém ochlazení se má ale opět oteplit a průměrné denní teploty mají příští týden šplhat k devíti stupňům. Podle předpovědi na nejbližší dny by v neděli měly teploty přes den vystoupat maximálně k deseti stupňům Celsia, v pondělí zejména v Čechách už ojediněle až k 16 stupňům a ve středu k 17 stupňům. Na víkend by se mělo dočasně mírně ochladit a v dalších třech týdnech by pak průměrné denní teploty měly být kolem deseti stupňů.

Dlouhodobá průměrná teplota v celém sledovaném období je 2,7 stupně Celsia, přičemž nejtepleji bylo v roce 1990, kdy průměr činil 6,5 stupně Celsia. Zatím nejnižší průměr minus 3,3 stupně je z roku 1987.

Předpověď na příští týden

Pondělí (00-24):
Jasno až polojasno, přechodně ojediněle až oblačno. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, v údolích ojediněle kolem -6 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, zejména v Čechách ojediněle až 16 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Úterý (00-24):
Polojasno až skoro jasno, přechodně, zejména na severu a severovýchodě místy oblačno. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, v údolích ojediněle kolem -5 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, zejména v Čechách ojediněle až 16 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

Středa (00-24):
Jasno až polojasno, jen přechodně ojediněle oblačno. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, ojediněle v údolích kolem -5 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, zejména v Čechách až 17 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Čtvrtek (00-24):
Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, v údolích ojediněle kolem -4 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Místy s deštěm nebo přeháňkami, na horách přechodně srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +4 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C.

Loading...
Témata: Počasí | Jaro | Zima | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí na konec léta: Česko potrápí tropy a bouřky, pak sešup teplot

24.08.2019 15:35 Aktualizováno Závěr letošního srpna bude teplý. Průměrná teplota v příštím týdnu bude kolem 28 stupňů Celsia. S…

Počasí přinese v posledním prázdninovém týdnu velké překvapení

24.08.2019 15:01 Aktualizováno Navzdory tomu, že příští týden se podle některých předpovědí v Česku mělo začít ochlazovat, opak…

Předpověď na noc a neděli 25. srpna

24.08.2019 09:28 Kolem tlakové výše se středem na východní Evropou bude na naše území zesilovat příliv teplejšího a…

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

23.08.2019 22:13 Aktualizováno Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama