Kdy dorazí do Česka léto? Tropy přijdou letos s předstihem

Navzdory mrazivým nočním teplotám dala zima Česku definitivně sbohem. Příchod jara v polovině února není příliš obvyklý, o čemž svědčí i několik překonaných rekordů za poslední dny. Podle dlouhodobé předpovědí počasí britského modelu AccuWeather můžeme stejně tak brzy očekávat příchod letních teplot.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Počasí

Počasí v Česku by mělo být v následujících měsících nadprůměrné. Ostatně už příští týden začnou teploty opět stoupat k 15 stupňům a teploty klesnou pod nulu jen výjimečně. Následovat by měly chladnější týdny, které koncem března opět vystřídají teploty kolem 15 stupňů.

Ty se na stejné hodnotě udrží i počátkem března, byť by v noci mohly teploty klesat ještě k nule. Markantnější oteplení pak přijde v polovině dubna, kdy teploty dosáhnou až na 20 stupňů.

Těch pravých letních teplot bychom se pak měli dočkat počátkem května, kdy by teploty měly šplhat až k 22 stupňům. Zároveň by se noční teploty měly pohybovat kolem 10 stupňů.

Konec května pak přinese teploty dosahující 25 stupňů a léto se v Česku rozjede naplno. Noční teploty by pak mohly dosahovat až 13 stupňů, kde by se měly v průběhu června udržet a nadále stoupat.

Právě červen by pak měl být měsícem, kdy by měly do Česka přijít první tropické dny. Dlouhodobé předpovědi nejsou vždy přesné a meteorologové nedokáží určit, kolik takových dní bude, teploty by ale minimálně koncem měsíce mohly překonat i 30 a více stupňů.

Česko zažilo v posledních letech několik extrémně teplejších roků a zatím neexistují žádné náznaky toho, že by to letos mělo být jinak. Lze se proto předpokládat, že teploty v červenci a srpnu by se měly pohybovat na zhruba stejné úrovni jako loni.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O víkendu bude 20 stupňů a vrátí se sníh. Velká předpověď počasí

21.03.2019 10:41 Aktualizováno Po ochlazení, které Česko zasáhlo na počátku týdne, se opět začíná oteplovat. Do víkendu teploty…

Předpověď počasí na noc a pátek 22. března

21.03.2019 08:51 Nad západní a střední Evropou se bude udržovat rozsáhlá tlaková výše, která se bude zvolna…

Velká předpověď počasí do konce jara. Na teplo si ještě počkáme

20.03.2019 22:11 Aktualizováno Teploty v Česku v posledních dnech dosahovaly rekordních hodnot, na začátku tohoto týdne ale přišlo…

V Krkonoších platí 3. stupeň nebezpečí, mohou se utrhnout velké laviny

20.03.2019 11:16 V Krkonoších dál platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti. Tento lavinový stupeň je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama