Počasí opět lámalo rekordy. Bylo více než 17 stupňů

Po chladnějším víkendu se dnes znovu oteplilo, na řadě míst republiky převážně v Čechách panovalo jarní počasí. Nejtepleji bylo v Kopistech na Litoměřicku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia.

Přidejte svůj názor

Teplotní rekord, ilustrační foto
doporučujeme

Jen o desetinu méně ukázal teploměr ve stanicích Stříbro na Tachovsku a Žatec na Lounsku. ČTK to řekla Jana Hujslová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v Praze. Rekordy pro dnešní den nicméně přepisovalo jen pět stanic v zemi z přibližně 150, které měří teplotu alespoň 30 let.

Teplé počasí vydrží ještě do konce února, ve čtvrtek mají maxima dosahovat až 18 stupňů. Se začátkem března se zase mírně ochladí.

"Dnes bylo nejtepleji v Kopistech, a to 17,3 stupně. Na stanicích Stříbro a Žatec naměřili 17,2 stupně," uvedla Hujslová.

Rekordní teplotu pro 25. únor dnes zaznamenali v Kopistech, Teplicích, Průhonicích, v Hliništi na jihu Čech a také v Šumperku. V Teplicích, kde počasí sledují už 117 let, bylo dnes 16,2 stupně, v Průhonicích, Hliništi a Šumperku bylo o zhruba dva stupně Celsia chladněji.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí na konec léta: Česko potrápí tropy a bouřky, pak sešup teplot

24.08.2019 15:35 Aktualizováno Závěr letošního srpna bude teplý. Průměrná teplota v příštím týdnu bude kolem 28 stupňů Celsia. S…

Počasí přinese v posledním prázdninovém týdnu velké překvapení

24.08.2019 15:01 Aktualizováno Navzdory tomu, že příští týden se podle některých předpovědí v Česku mělo začít ochlazovat, opak…

Předpověď na noc a neděli 25. srpna

24.08.2019 09:28 Kolem tlakové výše se středem na východní Evropou bude na naše území zesilovat příliv teplejšího a…

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

23.08.2019 22:13 Aktualizováno Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama