Jaké bude letošní jaro? Moc si ho neužijeme a brzy skončí

Do Česka se postupně vkrádá jaro a navzdory občasným teplotním výkyvům by se teploty měly v následujících týdnech během dne pohybovat kolem 10 stupňů. Toto počasí ale dlouho nevydrží.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Bouřky, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle britských meteorologů bude jaro především deštivé. Už příští týden by se teploty měly pohybovat mezi 8 až 15 stupni, avšak většinu času hrozí přeháňky a vysoká oblačnost.

Obdobná situace bude panovat i v následujících dvou týdnech. Nejvyšší denní teploty mohou klesat pod 10 stupňů a ve výjimečných případech v noci i pod nulu. Během dne by mělo být převážně zataženo nebo polojasno, místy oblačno.

K mírnému oteplení dojde na konci března, kdy během posledního týdne teploty stoupnou až k 15 stupňům. Opět ale hrozí četnější srážky a místy i ranní mrazy či sněžení, především ve vyšších polohách.

První dubnový týden by měl být teplotně stabilní a rtuť teploměru by se měla pohybovat kolem deseti stupňů. Nadále ale bude přetrvávat zvýšená oblačnost a slunce zpoza mraků vykoukne jen občas.

Obdobnou situaci meteorologové očekávají v druhém dubnovým týdnu, kdy pět místy hrozí ranní mrazy. Ke zlomu dojde až v polovině dubna, kdy jarní počasí skončí.

Teploty totiž podle dlouhodobé předpovědi vyskočí až o deset stupňů nahoru a vysokou oblačnost vystřídá jasné až polojasné počasí, místy s bouřkami.

Teploty kolem 20 stupňů by měly vydržet do konce dubna a s příchodem května začnou stoupat ještě výše. V druhém květnovém týdnu ale přijde mírné ochlazení zvýšené srážky.

Od poloviny května pak teploty opět začnou překonávat dvacetistupňovou hranici a deště vystřídá polojasné až jasné počasí s bouřkami.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí na víkend: Zajistěte okna, venku se moc nezdržujte. Bude to stát za…

22.11.2019 22:02 Aktualizováno O víkendu teploty během dne sice překročí desetistupňovou hranici, Česko ale potrápí silnější vítr.…

Předpověď počasí: Kdy v Česku udeří zima?

22.11.2019 22:02 Aktualizováno Počasí se v příštích týdnech přehoupne z podzimního na zimní. Největší zima bude v prvním…

Počasí bude řádit. Meteorologové vydali výstrahu před vichřicí

22.11.2019 12:01 Ve střední části České republiky a na severu Čech bude od dnešní noci foukat silný vítr, který v…

Předpověď na noc a sobotu 23. listopadu

22.11.2019 09:11 Mezi brázdou nízkého tlaku nad jihozápadní Evropou a rozsáhlou tlakovou výší nad Ruskem bude nad…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama