Jaké bude letošní jaro? Moc si ho neužijeme a brzy skončí

Do Česka se postupně vkrádá jaro a navzdory občasným teplotním výkyvům by se teploty měly v následujících týdnech během dne pohybovat kolem 10 stupňů. Toto počasí ale dlouho nevydrží.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Bouřky, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle britských meteorologů bude jaro především deštivé. Už příští týden by se teploty měly pohybovat mezi 8 až 15 stupni, avšak většinu času hrozí přeháňky a vysoká oblačnost.

Obdobná situace bude panovat i v následujících dvou týdnech. Nejvyšší denní teploty mohou klesat pod 10 stupňů a ve výjimečných případech v noci i pod nulu. Během dne by mělo být převážně zataženo nebo polojasno, místy oblačno.

K mírnému oteplení dojde na konci března, kdy během posledního týdne teploty stoupnou až k 15 stupňům. Opět ale hrozí četnější srážky a místy i ranní mrazy či sněžení, především ve vyšších polohách.

První dubnový týden by měl být teplotně stabilní a rtuť teploměru by se měla pohybovat kolem deseti stupňů. Nadále ale bude přetrvávat zvýšená oblačnost a slunce zpoza mraků vykoukne jen občas.

Obdobnou situaci meteorologové očekávají v druhém dubnovým týdnu, kdy pět místy hrozí ranní mrazy. Ke zlomu dojde až v polovině dubna, kdy jarní počasí skončí.

Teploty totiž podle dlouhodobé předpovědi vyskočí až o deset stupňů nahoru a vysokou oblačnost vystřídá jasné až polojasné počasí, místy s bouřkami.

Teploty kolem 20 stupňů by měly vydržet do konce dubna a s příchodem května začnou stoupat ještě výše. V druhém květnovém týdnu ale přijde mírné ochlazení zvýšené srážky.

Od poloviny května pak teploty opět začnou překonávat dvacetistupňovou hranici a deště vystřídá polojasné až jasné počasí s bouřkami.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střední Evropu zasáhne extrémně silný déšť. Jak na tom bude Česko?

19.05.2019 15:51 Aktualizováno Přes střední Evropu se jen velmi zvolna přesouvá k severovýchodu tlaková níže. Ta by měla přinést…

Déšť a bouřky: Předpověď počasí na noc a pondělí 20. května

19.05.2019 13:39 Aktualizováno Tlaková níže postoupí z Bavorska nad naše území, kde se bude dále prohlubovat. Informuje ČHMU.

Předpověď počasí na příští týden: Déšť, vyšší teploty a pak ..

19.05.2019 08:44 Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů…

Přeháňky a bouřky: Předpověď počasí na noc a neděli 19. května

18.05.2019 11:36 Aktualizováno Nad střední Evropu postoupí od jihozápadu mělká tlaková níže, uvádí ČHMU.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama