Na tropy nebudeme čekat dlouho. Léto letos přijde brzy

Jaro si letos pospíšilo a do Česka přišlo s předstihem. Podle dlouhodobé předpovědí počasí britského modelu AccuWeather můžeme stejně tak brzy očekávat příchod letních teplot.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Počasí v Česku by mělo být v následujících měsících nadprůměrné. Ostatně už tento týden teploty místy překonávají 15 stupňů a pod nulu klesnou jen výjimečně. Následovat by měly chladnější týdny, které koncem března opět vystřídají teploty kolem 15 stupňů.

Ty se na stejné hodnotě udrží i počátkem března, byť by v noci mohly teploty klesat ještě k nule. Markantnější oteplení pak přijde v polovině dubna, kdy teploty dosáhnou až na 20 stupňů.

Těch pravých letních teplot bychom se pak měli dočkat počátkem května, kdy by teploty měly šplhat až k 22 stupňům. Zároveň by se noční teploty měly pohybovat kolem 10 stupňů.

Konec května pak přinese teploty dosahující 25 stupňů a léto se v Česku rozjede naplno. Noční teploty by pak mohly dosahovat až 13 stupňů, kde by se měly v průběhu června udržet a nadále stoupat.

Právě červen by pak měl být měsícem, kdy by měly do Česka přijít první tropické dny. Dlouhodobé předpovědi nejsou vždy přesné a meteorologové nedokáží určit, kolik takových dní bude, teploty by ale minimálně koncem měsíce mohly překonat i 30 a více stupňů.

Česko zažilo v posledních letech několik extrémně teplejších roků a zatím neexistují žádné náznaky toho, že by to letos mělo být jinak. Lze proto předpokládat, že teploty v červenci a srpnu by se měly pohybovat na zhruba stejné úrovni jako loni.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pátek 20. září

19.09.2019 09:27 Ve studeném vzduchu se bude zvolna přesouvat přes střední Evropu k jihovýchodu tlaková výše,…

Počasí přinese teploty pod nulou. Víme, kdy udeří mrazy

19.09.2019 08:30 Česko se tento týden potýká s citelným ochlazením, hned ten příští se ale opět oteplí. Nárůst…

Počasí příští týden? Přinese jedno velké překvapení

18.09.2019 23:05 Aktualizováno Česko svírá tento týden studené počasí. Teploty v noci spadnou až na 2 stupně, během dne se mohou…

Předpověď na noc a čtvrtek 19. září

18.09.2019 08:59 Po přední straně tlakové výše nad Britskými ostrovy k nám bude i nadále proudit studený vzduch od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama