Na tropy nebudeme čekat dlouho. Léto letos přijde brzy

Jaro si letos pospíšilo a do Česka přišlo s předstihem. Podle dlouhodobé předpovědí počasí britského modelu AccuWeather můžeme stejně tak brzy očekávat příchod letních teplot.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Počasí v Česku by mělo být v následujících měsících nadprůměrné. Ostatně už tento týden teploty místy překonávají 15 stupňů a pod nulu klesnou jen výjimečně. Následovat by měly chladnější týdny, které koncem března opět vystřídají teploty kolem 15 stupňů.

Ty se na stejné hodnotě udrží i počátkem března, byť by v noci mohly teploty klesat ještě k nule. Markantnější oteplení pak přijde v polovině dubna, kdy teploty dosáhnou až na 20 stupňů.

Těch pravých letních teplot bychom se pak měli dočkat počátkem května, kdy by teploty měly šplhat až k 22 stupňům. Zároveň by se noční teploty měly pohybovat kolem 10 stupňů.

Konec května pak přinese teploty dosahující 25 stupňů a léto se v Česku rozjede naplno. Noční teploty by pak mohly dosahovat až 13 stupňů, kde by se měly v průběhu června udržet a nadále stoupat.

Právě červen by pak měl být měsícem, kdy by měly do Česka přijít první tropické dny. Dlouhodobé předpovědi nejsou vždy přesné a meteorologové nedokáží určit, kolik takových dní bude, teploty by ale minimálně koncem měsíce mohly překonat i 30 a více stupňů.

Česko zažilo v posledních letech několik extrémně teplejších roků a zatím neexistují žádné náznaky toho, že by to letos mělo být jinak. Lze proto předpokládat, že teploty v červenci a srpnu by se měly pohybovat na zhruba stejné úrovni jako loni.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí lámalo rekordy, bylo téměř 30 stupňů

26.04.2019 17:46 Rekordní teploty pro 26. duben dnes meteorologové zaznamenali zhruba na 30 stanicích ze 150, které…

Počasí aktuálně: Česko zasáhnou silné bouřky, kroupy a vichřice

26.04.2019 16:55 Aktualizováno Současné teplé a suché počasí dnes odpoledne a večer ukončí v Čechách studená fronta. V Praze,…

Předpověď počasí na noc a sobotu 27. dubna

26.04.2019 08:59 Studená fronta bude postupovat přes Moravu a Slezsko k východu. Za ní bude na naše území proudit…

Počasí na víkend: Česko zažije teplotní šok, ženou se bouřky a déšť

26.04.2019 07:14 Dnes postoupí z Německa nad naše území studená fronta. Před ní k nám bude proudit velmi teplý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama