Česko zasáhnou mrazy, sníh a bouřky. Velká předpověď počasí na týden

Teplé počasí si vzalo pauzu a do Česka se ženou mrazy. Ty se sice objeví jen v noci a k ránu, jen tak ale nezmizí. Souběžně s tím příští týden poklesnou i denní teploty a ve vyšších polohách se objeví nový sníh. Vyplývá to z výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Sněhová kalamita
doporučujeme

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Objeví se i sněhové přeháňky a ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou na 3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 3 až 7 °C.

V úterý bude oblačno až polojasno a objeví se sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty poklesnou až na +1 až -3 °C, ojediněle hrozí tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 3 až 7 °C. 

I ve středu bude zataženo až oblačno. Místy se objeví občasný déšť nebo přeháňky, nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty mírně vyrostou na +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty vzrostou na 5 až 9 °C. 

Zataženo až oblačno bude i ve čtvrtek. Na většině území se objeví déšť nebo přeháňky, v polohách nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 6 až 10 °C. 

V pátek bude oblačno až zataženo a na většině území se objeví občasný déšť nebo přeháňky, na horách srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší
noční teploty zůstanou na +2 až -2 °C, nejvyšší denní teploty vyrostou na 6 až 11 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střední Evropu zasáhne extrémně silný déšť. Jak na tom bude Česko?

19.05.2019 15:51 Aktualizováno Přes střední Evropu se jen velmi zvolna přesouvá k severovýchodu tlaková níže. Ta by měla přinést…

Déšť a bouřky: Předpověď počasí na noc a pondělí 20. května

19.05.2019 13:39 Aktualizováno Tlaková níže postoupí z Bavorska nad naše území, kde se bude dále prohlubovat. Informuje ČHMU.

Předpověď počasí na příští týden: Déšť, vyšší teploty a pak ..

19.05.2019 08:44 Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů…

Přeháňky a bouřky: Předpověď počasí na noc a neděli 19. května

18.05.2019 11:36 Aktualizováno Nad střední Evropu postoupí od jihozápadu mělká tlaková níže, uvádí ČHMU.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama