Na jihu Čech vítr znovu zesiluje, přibyly výpadky elektřiny

Na jihu Čech začal během odpoledne znovu sílit vítr. Energetikům přibyly dvě nové poruchy na vedení vysokého napětí. Bez proudu bylo kolem 17:00 asi 1000 domácností. Největší výpadky jsou na Českokrumlovsku, v obcích Kájov a Chvalšiny, sdělila mluvčí firmy E.ON Martina Slavíková. Výjezdy začaly přibývat i krajským hasičům.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Teď máme nejvíce zásahů na Prachaticku, částečně na Krumlovsku," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Matějů. Od sobotního odpoledne už hasiči v součtu kvůli větru zaznamenali asi 120 událostí. Vlaky pořád nejezdí v úseku Horní Cerekev - Jarošov nad Nežárkou, České dráhy zajišťují přepravu náhradními autobusy.

Poruch na vedení vysokého napětí evidovala firma E.ON ráno v Jihočeském kraji 17, nejvíc na Jindřichohradecku a na Třeboňsku. Bez dodávek proudu bylo asi 2200 domácností, do dnešních 14:00 se energetikům podařilo snížit jejich počet na 300.

Na železniční trati mezi Havlíčkovým Brodem a Veselím nad Lužnicí poškodily popadané stromy v sobotu asi hodinu před půlnocí trakční vedení mezi obcemi Popelín a Jarošov nad Nežárkou. Podle webu drah má být provoz vlaků obnoven okolo 20:00.

Jihočeští hasiči v noci na dnešek většinou odklízeli stromy ze silnic, v Dobšicích a v Dačicích zajišťovali části uvolněných střech. Nejvíc práce měli od 20:00 do 01:00.

Další výstraha meteorologů před velmi silným větrem platí pro celou republiku od dnešních 14:00 do pondělního rána. Vítr může mít v nárazech rychlost přes 85 kilometrů v hodině, na horách i kolem 125 kilometrů. Zároveň platí výstraha před nárůstem hladin řek s nízkým stupněm nebezpečí pro Klatovsko, Českobudějovicko, Českokrumlovsko, Prachaticko a Strakonicko od dnešních 13:00 do pondělních 13:00. Hladiny se podle meteorologů dostanou většinou jen na nejnižší, první stupeň povodňové aktivity, ojediněle na druhý stupeň.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podrobná předpověď počasí: Teploty skočí až o 20 stupňů

21.10.2019 02:57 Aktualizováno Počasí bude příští týden jako na houpačce. Jak ukazuje nová předpověď, zatímco v noci mohou teploty…

Léto v říjnu? Počasí Čechy příjemně překvapuje, experti pojmenovali příčinu

20.10.2019 19:50 I příští týden překročí teploty v Česku podle meteorologů hranici 20 stupňů, udrží se tak výrazně…

Předpověď na noc a pondělí 21. října

20.10.2019 08:55 Mezi tlakovou výší nad východní Evropou a brázdou nízkého tlaku nad západní Evropou k nám bude…

Babí léto se loučí? Nová předpověď počasí na příští týden ukázala víc

20.10.2019 02:34 Aktualizováno Teplo, které v Česku panuje v posledních dnech, se o víkendu pokazí. Teploty padnou až na pouhých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama