Nedýchatelný vzduch, tropy v květnu. Meteorologové se děsí letního počasí

Zatímco některé části Evropy po vlně ochlazení a orkánu očekávají opětovný příchod jarních teplot, léto už si na nás brousí zuby. Tvrdí to italští meteorologové s odkazem na dlouhodobé předpovědi meteorologů ze střední Evropy s tím, že teploty přesahující 30 stupňů by měly dorazit už v květnu.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Letní počasí

Odhady britských meteorologů uváděly, že by letní počasí mělo dorazit do Evropy nejpozději v červnu, přičemž už v květnu by mohlo dosahovat téměř 30 stupňů. Podle italských meteorologů se ale létu už nemůže dočkat a teploty nad třicetistupňovou hranici přijdou ještě dříve.

Dorazit by měly údajně už v květnu a v průběhu léta by měly nadále stoupat. To zapřičiní, že v červenci a v srpnu bude v některých částech Evropy vzduch prakticky nedýchatelný. V ohrožení se pak ocitnou zejména děti a senioři.

Původní předpovědi britských meteorologů přitom uváděly, že teploty kolem 20 stupňů by měly vydržet do konce dubna a s příchodem května začnou stoupat ještě výše. V druhém květnovém týdnu ale má přijít mírné ochlazení zvýšené srážky.

Konec května pak měl podle původní předpovědi přinést teploty dosahující 25 stupňů a léto se v Česku rozjede naplno až na přelomu měsíce. Noční teploty by pak mohly dosahovat až 13 stupňů, kde by se měly v průběhu června udržet a nadále stoupat.

Právě červen měl být měsícem, kdy by měly do Česka přijít první tropické dny. Dlouhodobé předpovědi ale nejsou vždy přesné a meteorologové nedokáží určit, kolik takových dní bude, teploty by ale měly překonat 30 a více stupňů.

Česko zažilo v posledních letech několik extrémně teplejších roků a zatím neexistují žádné náznaky toho, že by to letos mělo být jinak. Lze proto předpokládat, že teploty v červenci a srpnu by se měly pohybovat na zhruba stejné úrovni jako loni.

Vstupte do diskuze (24)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velká předpověď počasí do konce jara. Na teplo si ještě počkáme

20.03.2019 22:11 Aktualizováno Teploty v Česku v posledních dnech dosahovaly rekordních hodnot, na začátku tohoto týdne ale přišlo…

V Krkonoších platí 3. stupeň nebezpečí, mohou se utrhnout velké laviny

20.03.2019 11:16 V Krkonoších dál platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti. Tento lavinový stupeň je…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 21. března

20.03.2019 09:10 Nad západní a střední Evropou se bude udržovat rozsáhlá tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Teploty spadnou, žene se sníh. Velká předpověď počasí

19.03.2019 22:20 Aktualizováno Česko se po prosluněné neděli opět probouzí do mrazivých rán. Teploty v noci a ráno dokonce spadnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama