Předpověď počasí na jaro: Dlouho si ho neužijeme, léto se řítí

Teploty venku tomu v tuto chvíli neodpovídají, ale jaro si podle meteorologů moc dlouho neužijeme. Dlouhodobé předpovědi ukazují, že za měsíc už nás touto dobou budou v Česku častovat letní teploty přesahující 20 stupňů.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Letní počasí

Britští meteorologové v dlouhodobém předpovědním modelu ukazují, že současné chladné počasí dlouho nevydrží. Už v neděli se dočkáme 20 stupňů a ačkoliv teploty v pondělí zase spadnou, do konce měsíce se ještě vyšplhají na zhruba 17 stupňů.

Chladnější bude ale i začátek dubna, kdy se budou teploty pohybovat kolem 10 stupňů. Během prvního týdne mohou ještě dokonce padat pod bod mrazu, pravděpodobně ale naposledy.

Od druhého dubnového měsíce se budou denní teploty pohybovat nad 10 stupňů a minimálně do podzimu by už neměly klesnout níže. Na konci druhého dubnového týdne pak vyrostou až na 17 stupňů.

Od poloviny dubna by se teploty měly stabilně držet nad 15 stupňů a výjimečně by mohly dosáhnout i více než 20 stupňů. Tak tomu bude až do začátku května.

Květen s sebou přinese nejen teploty stabilně vyšší než 20 stupňů, ale i bouřky. Především na konci května pak teploty nadále porostou a začnou překonávat hranici 25 stupňů.

Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí v říjnu a listopadu? Nová předpověď

23.09.2019 00:44 Aktualizováno Příští týden se Česko ještě dočká oteplení, poté se ale vrátí studené podzimní počasí. Ochlazovat…

Počasí bude příští týden stát za to. Česko si ho užije

23.09.2019 00:44 Aktualizováno Příští týden se po uplynulých chladných dnech dočkáme oteplení. Noční teploty stoupnou až o zhruba…

Předpověď počasí na noc a pondělí 23. září

22.09.2019 08:41 Ze západní Evropy postoupí do Čech studená fronta a bude se zvolna rozpadat, informuje portal.chmi…

Podzim vtrhne do Česka. Jaké bude počasí? Dlouhodobá předpověď zde

21.09.2019 18:47 Aktualizováno Období od 23. září do 20. října 2019 by mělo být podle meteorologů teplotně i srážkově spíše…

doporučujeme

Právě se děje

Další zprávy

reklama