Předpověď počasí na jaro: Dlouho si ho neužijeme, léto se řítí

Teploty venku tomu v tuto chvíli neodpovídají, ale jaro si podle meteorologů moc dlouho neužijeme. Dlouhodobé předpovědi ukazují, že za měsíc už nás touto dobou budou v Česku častovat letní teploty přesahující 20 stupňů.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Letní počasí

Britští meteorologové v dlouhodobém předpovědním modelu ukazují, že současné chladné počasí dlouho nevydrží. Už v neděli se dočkáme 20 stupňů a ačkoliv teploty v pondělí zase spadnou, do konce měsíce se ještě vyšplhají na zhruba 17 stupňů.

Chladnější bude ale i začátek dubna, kdy se budou teploty pohybovat kolem 10 stupňů. Během prvního týdne mohou ještě dokonce padat pod bod mrazu, pravděpodobně ale naposledy.

Od druhého dubnového měsíce se budou denní teploty pohybovat nad 10 stupňů a minimálně do podzimu by už neměly klesnout níže. Na konci druhého dubnového týdne pak vyrostou až na 17 stupňů.

Od poloviny dubna by se teploty měly stabilně držet nad 15 stupňů a výjimečně by mohly dosáhnout i více než 20 stupňů. Tak tomu bude až do začátku května.

Květen s sebou přinese nejen teploty stabilně vyšší než 20 stupňů, ale i bouřky. Především na konci května pak teploty nadále porostou a začnou překonávat hranici 25 stupňů.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velká předpověď počasí do konce jara. Na teplo si ještě počkáme

20.03.2019 22:11 Aktualizováno Teploty v Česku v posledních dnech dosahovaly rekordních hodnot, na začátku tohoto týdne ale přišlo…

V Krkonoších platí 3. stupeň nebezpečí, mohou se utrhnout velké laviny

20.03.2019 11:16 V Krkonoších dál platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti. Tento lavinový stupeň je…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 21. března

20.03.2019 09:10 Nad západní a střední Evropou se bude udržovat rozsáhlá tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Teploty spadnou, žene se sníh. Velká předpověď počasí

19.03.2019 22:20 Aktualizováno Česko se po prosluněné neděli opět probouzí do mrazivých rán. Teploty v noci a ráno dokonce spadnou…

Právě se děje

Další zprávy

reklama