Kdy do Česka dorazí tropy? Velká předpověď počasí na jaro a léto

Jaro přišlo do Česka s předstihem a už začalo trhat teplotní rekordy. Podle meteorologů bude tento jev letos pravděpodobně pokračovat. Dlouhodobé předpovědi počasí navíc ukazují, že až na několik výjimek by minimálně do podzimu denní teplota už neměla klesnout pod zhruba 5 stupňů.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Letní počasí

Po zbytek března by se teploty měly pohybovat kolem 10 stupňů, přičemž poslední březnový týden dokonce vyrostou až na 15 stupňů. Navzdory tomu, že v polovině dubna by se ještě mohlo vrátit sněžení, teploty se i v tomto měsíci budou zpočátku pohybovat kolem 13 až 15 stupňů, koncem měsíce stoupnou až k 20 stupňům.

Květen bude poměrně deštivý a teploty podle předpovědních modelů opět klesnou na zhruba 15 stupňů. Koncem měsíce by ale teploty měly opět stoupat a dostat se na více než 20 stupňů.

Některé meteorologické předpovědi dokonce uvádějí, že by teploty mohly stoupnout až ke 30 stupňům. Pravděpodobně ale ne na území České republiky.

V Česku by se tropické dny mohly objevit už v červnu. Dlouhodobé předpovědi na červen a další měsíce jsou už značně neurčité a nepřesné, přesto ukazují, že s určitou pravděpodobností by se v tomto měsíci měly objevit tropické dny.

V červenci a v srpnu by pak teploty měly stoupat přes 30 °C a v maximech by mohly místy dosahovat až 38 °C. Extrémním teplotám se tak Česko nevyhne ani letos.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velká předpověď počasí do konce jara. Na teplo si ještě počkáme

20.03.2019 22:11 Aktualizováno Teploty v Česku v posledních dnech dosahovaly rekordních hodnot, na začátku tohoto týdne ale přišlo…

V Krkonoších platí 3. stupeň nebezpečí, mohou se utrhnout velké laviny

20.03.2019 11:16 V Krkonoších dál platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti. Tento lavinový stupeň je…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 21. března

20.03.2019 09:10 Nad západní a střední Evropou se bude udržovat rozsáhlá tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Teploty spadnou, žene se sníh. Velká předpověď počasí

19.03.2019 22:20 Aktualizováno Česko se po prosluněné neděli opět probouzí do mrazivých rán. Teploty v noci a ráno dokonce spadnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama