Velká předpověď počasí do konce jara. Na teplo si ještě počkáme

Teploty v Česku v posledních dnech dosahovaly rekordních hodnot, na začátku tohoto týdne ale přišlo ochlazení, které nějakou dobu vydrží. Vyplývá to z předpovědi britských meteorologů z AccuWeather pro Českou republiku.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle dlouhodobé předpovědi bude nejteplejším dnem do konce měsíce sobota, kdy teploty vyšplhají až na 17 stupňů. Příští týden naopak přijde další propad a teploty během dne nepřekročí 10 stupňů.

Obdobná situace bude panovat na začátku dubna. Místy se sice teploty dostanou až ke 14 stupňům, v průběhu prvního týdne se ale většinou udrží níže.

Oteplení přijde ve druhém dubnovém týdnu, kdy by se měly maximální denní teploty pohybovat kolem 12 až 15 stupňů. Bude ale většinou zataženo a v polovině dubna se k tomu přidají i přeháňky.

Vyčasí se až v průběhu třetího dubnového týdne, kdy teploty místy dosáhnou až 17 stupňů, naopak v průběhu čtvrtého týdne hrozí opět pád teplot a místy dokonce i sněžení. 

To pravé oteplení přijde až na samém závěru dubna a na začátku května, kdy rtuť teploměru vystoupá na 20 stupňů. Zde by se měla bez větších výkyvů udržet po celý měsíc, a to za doprovodu bouřek a občasných dešťů.

Nejzazší předpověď poskytovaná britskými meteorology sahá na začátek června, kdy by mělo dojít k dalšímu oteplení, a to až téměř k 25 stupňům 

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí: Do Česka se vrací silní vítr, místy i sněhové jazyky

25.02.2020 22:05 Aktualizováno V polovině týdne se v Česku opět objeví silný vítr. Ten sice nedosáhne rychlosti víkendové vichřice…

Předpověď na noc a středu 26. února

25.02.2020 09:03 V noci postoupí zvlněná studená fronta z našeho území dále k východu a za ní k nám začne proudit…

Podrobná předpověď počasí na celé jaro: Kdy teploty vyšplhají na 20 stupňů?

24.02.2020 22:33 Aktualizováno Zima v Česku zdánlivě skončila a ani dlouhodobá předpověď počasí nenaznačuje, že by se teploty…

Po vichřici Julie jsou bez proudu stále tisíce domácností

24.02.2020 15:40 Aktualizováno V Česku je po nedělní vichřici bez proudu ještě 6700 odběratelů. Distribuční společnost ČEZ kolem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama