Teplo si neužijeme. Dvacetistupňová vedra vystřídá mráz a ochlazení

Nadcházející víkend bude v Česku velmi teplý a teploty dosáhnou až 20 stupňů. Březnová "vedra" si ale dlouho neužijeme, už příští týden začne mrznout, a jen tak se neoteplí. Vyplývá to z předpovědi českých a britských meteorologů.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Zatímco v pátek a v sobotu teploty vyšplhají až na 20 stupňů, v neděli přijde první ochlazení a na horách opět napadne sníh. Teploty budou postupně klesat i v průběhu příštího týdne a zatímco denní maxima nepřekročí 12 stupňů, v noci klesnou teploty až na -5 stupňů.

Obdobná situace bude panovat na začátku dubna. Místy se sice teploty dostanou až ke 14 stupňům, v průběhu prvního týdne se ale většinou udrží níže.

Oteplení přijde ve druhém dubnovém týdnu, kdy by se měly maximální denní teploty pohybovat kolem 12 až 15 stupňů. Bude ale většinou zataženo a v polovině dubna se k tomu přidají i přeháňky.

Vyčasí se až v průběhu třetího dubnového týdne, kdy teploty místy dosáhnou až 17 stupňů, naopak v průběhu čtvrtého týdne hrozí opět pád teplot a místy dokonce i sněžení. 

To pravé oteplení přijde až na samém závěru dubna a na začátku května, kdy rtuť teploměru vystoupá na 20 stupňů. Zde by se měla bez větších výkyvů udržet po celý měsíc, a to za doprovodu bouřek a občasných dešťů.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí přinese v posledním prázdninovém týdnu velké překvapení

24.08.2019 15:01 Aktualizováno Navzdory tomu, že příští týden se podle některých předpovědí v Česku mělo začít ochlazovat, opak…

Počasí na konec léta: Česko potrápí tropy a bouřky, pak sešup teplot

24.08.2019 14:45 Závěr letošního srpna bude teplý. Průměrná teplota v příštím týdnu bude kolem 28 stupňů Celsia. S…

Předpověď na noc a neděli 25. srpna

24.08.2019 09:28 Kolem tlakové výše se středem na východní Evropou bude na naše území zesilovat příliv teplejšího a…

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

23.08.2019 22:13 Aktualizováno Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama