Kdy se opět oteplí? Velká předpověď počasí

Na oteplení si Češi ještě počkají. Podle dlouhodobé předpovědi britských meteorologů se teploty nad 20 stupňů ještě nějakou dobu neobjeví. Prvních teplejších dnů bychom se tak mohli dočkat až nejdříve za měsíc.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Slunce na obloze
doporučujeme

Teploty do konce března už příliš neporostou. V následujících dvou týdnech s výjimkou víkendu nevyšplhají nad 13 stupňů a po ránu se dokonce objeví i mírné mrazy.

O moc rozdílný nebude ani začátek dubna. V průběhu prvního týdne by se měl objevit déšť a teploty mírně vzrostou, 15 stupňů ale překročí jen výjimečně. Od druhého týdne dojde k menšímu oteplení a teploty se ustálí na zhruba 17 stupních.

Na nich ale rtuť teploměru zůstane prakticky až do konce dubna. V posledních dvou týdnech dojde k menším výkyvům a poklesům, až do května se ale zásadní teplotní zvraty během dne neočekávají.

Polojasné počasí s občasným deštěm bude pokračovat i za začátku května. Teploty se budou pohybovat kolem 15 stupňů, kde se udrží celý první týden.

První známky blížícího se léta přijdou až během druhého týdne, teploty porostou a překročí hranici 20 stupňů. Zde se ale neudrží dlouho a poté opět spadnu k 17 stupňům.

Výraznější oteplení a stálejší vzrůst přijde až za dva měsíce na konci května, kdy teploty začnou překračovat 20stupňovou hranici pravidelně. V průběhu června pak už porostou k 25 stupňům.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a sobotu 14. prosince

13.12.2019 09:30 Počasí u nás bude nadále ovlivňovat tlaková níže nad Britskými ostrovy. Kolem ní bude v čerstvém…

Počasí: Na Evropu se řítí bouře o síle hurikánu. Udeří i v Česku

13.12.2019 08:38 Silný vítr a vydatný déšť v příštích dnech zasáhnou Evropu. Extrémní počasí pocítíme i v Česku, v…

Jarní počasí v prosinci? Mrazy se s Českem prozatím loučí

12.12.2019 22:23 Aktualizováno O víkendu se v Česku opět oteplí. Na přelomu příštího týdne teploty dokonce vystoupají až na 10…

Předpověď na noc a pátek 13. prosince

12.12.2019 22:23 Aktualizováno Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková níže nad Britskými ostrovy. Po její přední straně bude…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama