Kdy se opět oteplí? Velká předpověď počasí

Na oteplení si Češi ještě počkají. Podle dlouhodobé předpovědi britských meteorologů se teploty nad 20 stupňů ještě nějakou dobu neobjeví. Prvních teplejších dnů bychom se tak mohli dočkat až nejdříve za měsíc.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Slunce na obloze
doporučujeme

Teploty do konce března už příliš neporostou. V následujících dvou týdnech s výjimkou víkendu nevyšplhají nad 13 stupňů a po ránu se dokonce objeví i mírné mrazy.

O moc rozdílný nebude ani začátek dubna. V průběhu prvního týdne by se měl objevit déšť a teploty mírně vzrostou, 15 stupňů ale překročí jen výjimečně. Od druhého týdne dojde k menšímu oteplení a teploty se ustálí na zhruba 17 stupních.

Na nich ale rtuť teploměru zůstane prakticky až do konce dubna. V posledních dvou týdnech dojde k menším výkyvům a poklesům, až do května se ale zásadní teplotní zvraty během dne neočekávají.

Polojasné počasí s občasným deštěm bude pokračovat i za začátku května. Teploty se budou pohybovat kolem 15 stupňů, kde se udrží celý první týden.

První známky blížícího se léta přijdou až během druhého týdne, teploty porostou a překročí hranici 20 stupňů. Zde se ale neudrží dlouho a poté opět spadnu k 17 stupňům.

Výraznější oteplení a stálejší vzrůst přijde až za dva měsíce na konci května, kdy teploty začnou překračovat 20stupňovou hranici pravidelně. V průběhu června pak už porostou k 25 stupňům.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku počasí lámalo rekordy, bylo téměř 30 stupňů

26.04.2019 17:46 Rekordní teploty pro 26. duben dnes meteorologové zaznamenali zhruba na 30 stanicích ze 150, které…

Počasí aktuálně: Česko zasáhnou silné bouřky, kroupy a vichřice

26.04.2019 16:55 Aktualizováno Současné teplé a suché počasí dnes odpoledne a večer ukončí v Čechách studená fronta. V Praze,…

Předpověď počasí na noc a sobotu 27. dubna

26.04.2019 08:59 Studená fronta bude postupovat přes Moravu a Slezsko k východu. Za ní bude na naše území proudit…

Počasí na víkend: Česko zažije teplotní šok, ženou se bouřky a déšť

26.04.2019 07:14 Dnes postoupí z Německa nad naše území studená fronta. Před ní k nám bude proudit velmi teplý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama