Předpověď počasí: Jak bude o Velikonocích?

Dubnové počasí bude opravdu aprílové. Střídat se budou slunečné a deštivé dny, teploty by se ovšem měly pohybovat nad průměrem. Čechy na konci měsíce čeká prodloužený velikonoční víkend, počasí ovšem koledníkům přát nebude.

Přidejte svůj názor

Počasí
doporučujeme

V pondělí meteorologové očekávají skoro jasno až polojasno, po ránu ojediněle mlhy. Noční teploty se budou pohybovat mezi 6 a 2 °C, místy naměříme až -2 °C. Nejvyšší denní teploty pak budou 9 až 13 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr. 

V úterý bude polojasno až oblačno, od severozápadu se dostaví přeháňky. Noční teploty se budou pohybovat 3 až -1 °C, nejvyšší denní teploty se vyšplhají 12 až 16 °C. Očekáváme mírný jihovýchodní vítr.

Ve středu bude polojasno, v noci naměříme 8 až 4 °C, ve dne pak 16 až 20 °C. Foukat bude mírný jižní vítr. 

Ve čtvrtek bude oblačno, déšť nebo přeháňky. Noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Mírný západní vítr. 

V pátek bude oblačno polojasno, na východě přeháňky. Noční teploty 3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Mírný jihovýchodní vítr. 

V sobotu bude oblačno s deštěm nebo přeháňkami. Noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Mírný jihovýchodní vítr.

Výhled od 7.4. až 13.4. 2019:

Polojasno až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, na horách ještě občas srážky smíšené nebo sněhové. Noční teploty 4 až -2 °C. Denní teploty 8 až 16 °C.

Výhled na druhou polovinu dubna:

Experti očekávají typicky aprílovému počasí – střídat se budou přeháňky a slunečnější dny. Odpolední teplotní maxima se budou pohybovat maximálně pouze kolem 14 °C až 18 °C. Pak ale opět přijde ochlazení a zřejmě i sněhové přeháňky.

Během velikonočních svátků meteorologové očekávají počasí spíše oblačné, teploty se budou pohybovat v rozmezí 12 °C až 17 °C, sváteční víkendu bude zatažený, podobně by to mělo být i na Velikonoční pondělí, kdy meteorologové očekávají 12 °C. Navíc varují před deštěm.

Konec dubna bude teplotně vyrovnaný, rtuť se vyšplhá k 12 °C až 15 °C, výjimečně pak dokonce k 18 °C. Střídat se pak budou slunečné dny a přeháňky, dostavit by se mohly i bouřky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pátek 3. dubna

02.04.2020 09:57 Od severozápadu bude postupovat přes naše území studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Počasí jako v lednu. Česko zažilo další mrazivé ráno, padaly teplotní…

02.04.2020 08:55 Dnešní ráno bylo opět mrazivé, i když ne tak rekordně jako středeční. Nejvíce mrzlo v Jizerských…

Předpověď počasí na jaro: Jako nás čekají Velikonoce?

02.04.2020 08:39 Počasí v Česku bude příští týdny aprílové. Meteorologové ale očekávají výraznější změny a časté…

Situace se suchem je podobná jako loni, dle vědců se má zhoršovat

01.04.2020 17:40 Aktualizováno Čeští zemědělci nyní hledí s obavami do dalších dnů. Situace se suchem v půdě je totiž prakticky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy