Do Česka míří léto předčasně, teploty vystřelí nahoru. Kdy se dočkáme tropů?

Počasí v Česku dosahuje v posledních dnech dvacetistupňové hranice. Následující dva týdny nás sice čeká ochlazení a teploty o několik stupňů spadnou dolů, poté ale opět vyletí na minimálně 20 stupňů. A tam už se udrží.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Počasí
doporučujeme

Podle dlouhodobého výhledu pro Českou republiku, který připravil britský AccuWeather, lze očekávat, že ochlazení, které přijde během víkendu a následujících dvou týdnů, bude do léta pravděpodobně tím posledním.

Během posledních dvou dubnových týdnů by se totiž teploty měly pohybovat opět kolem 20 stupňů a mělo by převládat jasné až polojasné počasí s občasnými bouřkami.

Počátkem května pak teploty začnou dvacetistupňovou hranici překonávat. Bude jasno až polojasno a meteorologové očekávají jen minimum dešťů. Podobné počasí by se bez větších výjimek mělo udržet po celý zbytek května.

Na přelomu května a června pak teploty opět porostou a začnou atakovat hranici 25 stupňů, na které se udrží do poloviny června. Pak přijde kratší ochlazení, které opět vystřídá nárůst teplot. Tentokrát začnou dosahovat až 30 stupňů a mohly by se tak objevit první tropické dny.

Dlouhodobá předpověď sahá zatím jen do konce června, ukazuje ale, že zejména poslední červnový týden by mohl být, stejně jako ten první, bohatší na bouřky, pravděpodobně také bude oblačno.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí čekají velké změny. Předpověď meteorologů nevěstí nic dobrého

18.08.2019 12:36 Aktualizováno V příštím týdnu mohou ještě teploty v ČR vystoupat na tropických 30 stupňů Celsia. Bude ale také…

Předpověď počasí na podzim: Nečekaný začátek školního roku

17.08.2019 22:29 Aktualizováno Zatímco v průběhu srpna nás ještě čeká několik teplých dní, postupně se dočkáme spíše ochlazování,…

Léto se vrací do Česka? Meteorologové mění předpověď

17.08.2019 19:16 Aktualizováno Dlouhodobé předpovědi sice ukazovaly, že od poloviny srpna se v Česku začne ochlazovat, nový výhled…

Předpověď na noc a sobotu 17. srpna

16.08.2019 09:06 Nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu, která k nám bude zasahovat od jihu, bude postupovat k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama