Do Česka míří léto předčasně, teploty vystřelí nahoru. Kdy se dočkáme tropů?

Počasí v Česku dosahuje v posledních dnech dvacetistupňové hranice. Následující dva týdny nás sice čeká ochlazení a teploty o několik stupňů spadnou dolů, poté ale opět vyletí na minimálně 20 stupňů. A tam už se udrží.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Počasí
doporučujeme

Podle dlouhodobého výhledu pro Českou republiku, který připravil britský AccuWeather, lze očekávat, že ochlazení, které přijde během víkendu a následujících dvou týdnů, bude do léta pravděpodobně tím posledním.

Během posledních dvou dubnových týdnů by se totiž teploty měly pohybovat opět kolem 20 stupňů a mělo by převládat jasné až polojasné počasí s občasnými bouřkami.

Počátkem května pak teploty začnou dvacetistupňovou hranici překonávat. Bude jasno až polojasno a meteorologové očekávají jen minimum dešťů. Podobné počasí by se bez větších výjimek mělo udržet po celý zbytek května.

Na přelomu května a června pak teploty opět porostou a začnou atakovat hranici 25 stupňů, na které se udrží do poloviny června. Pak přijde kratší ochlazení, které opět vystřídá nárůst teplot. Tentokrát začnou dosahovat až 30 stupňů a mohly by se tak objevit první tropické dny.

Dlouhodobá předpověď sahá zatím jen do konce června, ukazuje ale, že zejména poslední červnový týden by mohl být, stejně jako ten první, bohatší na bouřky, pravděpodobně také bude oblačno.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rizikové počasí: V celém Česku hrozí požáry. Nová předpověď na týden

20.04.2019 21:58 Aktualizováno Kvůli přetrvávajícímu nedostatku srážek hrozí v Česku vznik požárů. Nízký stupeň nebezpečí požáru…

Nedočkavci už se koupají, nejteplejší je přehrada Nové Mlýny III

20.04.2019 13:16 Slunečné počasí s odpoledními teplotami přes 20 stupňů Celsia láká už některé nedočkavce ke koupání…

V Praze se nesmí rozdělávat ohně, platí i zákaz kouření v parcích a…

20.04.2019 13:04 Praha dnes v parcích, zahradách a lesích zakázala rozdělávat oheň a kouřit cigaret. Obává se vzniku…

Velikonoční počasí nepřeje alergikům. Probouzí se stromy i klíšťata

20.04.2019 12:47 Zima je definitivně za námi. Znamená to mimo jiné, že se probudila klíšťata, která budou v příštích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama