Do Česka se vrátí sníh a mráz. Předpověď počasí na týden

Počasí v Česku se tento týden zkazí. Zatímco v pondělí teploty ještě dosáhnou téměř 20 stupňů, od úterý se začnou propadat. V noci se dokonce vrátí mráz, teploty klesnou pod nulu, a ke konci týdne místy opět nasněží.

Počasí, ilustrační foto
doporučujeme

V pondělí bude zataženo, odpoledne se místy objeví přeháňky, ojediněle bouřky. Nejvyšší denní teploty ale přesto vystoupají až na 15 až 19 °C.

V úterý bude také oblačno až zataženo, může se objevit občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty se ještě udrží kolem 8 až 4 °C, nejvyšší denní teploty ale mírně klesnou na 14 až 18 °C. 

Ve středu bude oblačno až polojasno, na jihu území zataženo. Nejnižší noční teploty spadnou až na -1 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají pouze na 10 až 14 °C.

Ve čtvrtek se vyjasní, na Moravě a ve Slezsku ale bude během dne oblačno až zataženo a později se místy přidá déšť. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +3 až -1 °C, nejvyšší denní teploty kolem 7 až 11 °C. 

V pátek bude oblačno až zataženo, místy se objeví občasný déšť nebo přeháňky, v polohách nad 500 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až se budou pohybovat kolem -2 °C, nejvyšší denní teploty nepřekročí 3 až 7 °C. 

O víkendu bude zataženo až oblačno, místy se objeví déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh srážky sněhové. Nejnižší noční teploty zůstanu na +2 až -2 °C, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 3 až 7 °C, v neděli až kolem 12 °C.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Studené léto za dveřmi? Předpověď počasí na měsíc slibuje ochlazení

13.06.2021 22:04 Aktualizováno V příštích týdnech budou zřejmě teploty v Česku mírně klesat. Tento týden a na začátku příštího…

Předpověď počasí slibuje příští měsíc méně deště. Medard se letos nevyplní

13.06.2021 16:03 Aktualizováno Podle měsíčního výhledu počasí ČHMÚ budou objemy srážek v příštích týdnech průměrné až podprůměrné.…

Počasí se uklidní. Meteorologové zmírnili dnešní výstrahu

06.06.2021 10:38 Meteorologové zmírnili výstrahu před bouřkami na dnešek. Silné bouřky čekají už jen v Plzeňském a…

Silné bouřky v Německu zabíjely. Teď míří na Česko

05.06.2021 21:13 Aktualizováno Bouřky v jihozápadní polovině Česka dnes budou silnější, než meteorologové čekali. Spadne až 50…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama