Velká předpověď do léta: Počasí se ještě pořádně zkazí

V nadcházejících týdnech nás velké oteplení nečeká. Rtuť teploměru v průběhu května jen málokdy překročí 20 stupňů, naopak se ochladí a přiženou se deště. Od června pak rtuť teploměru poklesne pod dvacetistupňovou hranici jen málokdy. Ukazuje to dlouhodobá předpověď serveru AccuWeather pro Českou republiku.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Letní počasí
doporučujeme

Vyjma stávajících teplých dnů se konec dubna ponese spíše v chladnějším duchu. Teploty klesnou a objeví se i přeháňky. Podobně na tom bude počasí i na začátku května.

Ke konci prvního květnového týdne se oteplí a teploty mohou opět dosáhnout až na letní hodnoty, poté ale opět přijde pád až na zhruba 16 stupňů a objeví se přeháňky a déšť.

Pochmurné počasí vydrží zhruba dva týdny a vyjasní se až ke konci měsíce, kdy teploty opět porostou. Hrozí ale zvýšené riziko výskytu bouřek, které přetrvá až do začátku června.

Nejvyšší denní teploty by už ale podle předpovědi neměly klesnou pod 20 stupňů Celsia a polojasné počasí naruší pouze častěji se vyskytující bouřky. V polovině a ke konci června se pak vrátí občasné přeháňky a déšť.

Konec školního roku by měla doprovázet zvýšená bouřková aktivita, která vydrží až do poloviny července. Teploty ale přesto porostou ke 30 stupňům, navzdory tomu, že bude spíše polojasno.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Déšť a bouřky: Předpověď počasí na noc a pondělí 20. května

19.05.2019 22:15 Aktualizováno Tlaková níže postoupí z Bavorska nad naše území, kde se bude dále prohlubovat. Informuje ČHMU.

Předpověď počasí na příští týden: Déšť, vyšší teploty a pak ..

19.05.2019 22:15 Aktualizováno Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů…

Střední Evropu zasáhne extrémně silný déšť. Jak na tom bude Česko?

19.05.2019 15:51 Aktualizováno Přes střední Evropu se jen velmi zvolna přesouvá k severovýchodu tlaková níže. Ta by měla přinést…

Přeháňky a bouřky: Předpověď počasí na noc a neděli 19. května

18.05.2019 11:36 Aktualizováno Nad střední Evropu postoupí od jihozápadu mělká tlaková níže, uvádí ČHMU.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama